Frond 1869757 1920

Velkému prostoru sluší mohutné květiny. Některé druhy rostlin dorostou až ke stropu

Máte rádi velké, nenáročné a snadno rostoucí pokojové rostliny? Tak to je článek přímo pro vás! Představíme vám ty nejkrásnější, které ozdobí dům nebo byt. Jsou skvělou dekorací a kdykoli vás potěší svojí přítomností. Někdo má rád konkrétní druhy rostlin, ale většina z nás rostliny nakupuje podle toho, jak vypadají, aniž bychom si nastudovali, jak se o květinu starat. 

Nenáročné rostliny, které pomohou zvelebit dům 

Rostliny, které jsou jen zelené a nekvetou, mohou být krásným doplňkem domova. Pachira může dostáhnout výšky až 1,5 metru a není náročná na pěstování, když ni zapomenete se zalitím, nic se jí nestane. Šeflera má ráda světlé prostory a lze ji upravit do libovolného tvaru. 

Mohlo by vás zajímat:  Fíkus potřebuje dostatek zálivky a stálé místo. Hnojivo z piva mu dodá potřebné živiny

Strelície je spíše osamělá rostlina vhodná do slunných místností. Má ráda vysoké teploty okolo 25 °C, které jí zajistí správný a rychlý růst. V zimě v období klidu by měla být teplota okolo 18 °C. Vyžaduje menší zálivku, ale nenechte vyschnout kořenový bal. Potřebuje hodně světla, ale zato se odvděčí krásným zjevem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Monstera je mohutná rostlina, u níž se stříhají horní výhonky, které se mohou nechat zakořenit a přidat k matečné rostlině, aby nabraly sílu. Jednoduché na péči jsou také palmy. Chamedorea je velká, může dosáhnout výšky až 1,5 metru. Půda v jejím květináči by nikdy neměla vyschnout. Potřebuje hodně světla a hodí se milovníkům zvířat, protože je pro ně naprosto bezpečná. 

Mohlo by vás zajímat:  Vriesea - návod, jak ji pěstovat

Oblíbený datlovník a dracena

Datlovník může vyrůst do výšky až 4 metrů. Vyžaduje slunnou polohu, ale jinak je považován za nejjednodušší na pěstování. Nemá rád příliš vlhkou půdu a klidně na něj můžete se zaléváním zapomenout. 

Dracenu si můžete koupit jako malou rostlinku, která nakonec může dorůst až ke stropu. Dávejte si pozor, abyste ji nepřelili. Líbí se jí i v mírně tmavších pokojích.

Kroton je rostlina, která bude ozdobou vašeho pokoje. Dorůstá až ke stropu a je vhodná pro ty, kteří mají rádi barevné listy. Je sice náročnější na pěstování, ale dokáže ohromit každého, kdo k vám přijde na návštěvu. Dejte ho daleko od průvanu, radiátorů a klimatizací.

Mohlo by vás zajímat:  Trend interiérových rostlin se nese v růžových tónech. Skvěle doplní ostatní zelené květiny
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Filodendron se pěstuje velmi snadno a zároveň se hodí do světlých obývacích pokojů, vyžaduje totiž mnoho světla. Zalévejte ho s mírou, přelévání mu nesvědčí.

Přidat na Seznam.cz