Nature 605506 1920

Kapradiny pěstované v pokoji ocení stín, dostatek vody a důkladné hnojení

Kapradiny jsou rostliny v květináčích, které se dychtivě pěstují v našich domovech. Nevyžadují velkou péči a jejich listy jsou vždy velmi atraktivní. Nejen, že zdobí pokoje, ale také filtrují vzduch a odstraňují z něj škodlivé toxiny. Někdy jsou kapradiny zakrnělé, chřadnou a rychle vysychají. Proč? Nejspíš proto, že jste nesplnili jejich základní požadavky na pěstování. Aby vypadaly krásně, potřebují pár základních věcí jako:

  • správné místo,
  • pravidelné zalévání,
  • dostatek živin.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Umístění je klíčové

Aby kapradina vždy vypadala krásně, je nutné jí poskytnout ideální místo k růstu a vývoji. Mělo by se jednat o zastíněné místo, protože nadměrné sluneční světlo způsobuje spálení listů. Umístění na světle může také způsobit, že zdravé výhonky rychleji zhnědnou a chřadnou. Východní nebo severní poloha je pro kapradiny naprosto ideální. Pamatujte, že rostlina roste lépe při pokojové teplotě a bez velkého průvanu, který jí rozhodně nedělá dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Víc než krásné dekorace domova: tyto pokojovky vyčistí vzduch v interiéru

Pravidelné zalévání

Zalévání je základním klíčem k úspěšnému pěstování kapradin. Rostlina vyžaduje časté zavlažování, aby byl substrát vlhký. Bohužel, stejně jako u většiny domácích rostlin, může příliš mnoho vody vést k hnilobě kořenů. Proto je důležité, aby měl květináč odtokové otvory, kterými může volně odtékat přebytečná voda. V suchých dnech rostlinu pravidelně zalévejte, nejlépe každé ráno. To ji bude stimulovat k lepšímu a rychlejšímu růstu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Živiny pro kapradiny

Stejně jako všechny ostatní pokojové rostliny, také kapradiny potřebují hnojit. Ideální jsou pro ně vícesložková hnojiva nebo speciální přípravky. Vždy dodržujte doporučení výrobce na obalu. Pokud chcete použít domácí prostředky, nejlepší je kávová sedlina, kterou můžete nasypat na povrch květináče nebo smíchat s půdou. K výživě ale můžete využít také neslazený čaj. Čas od času můžete zkusit také obložit dno nádoby čistým černým čajem, který také přispěje k výživě rostliny.

Přidat na Seznam.cz