Bunch Raw Green Herb Marjoram With Scissors Wooden Rustic Table

3 druhy koření pro snadné hubnutí a trávení v kondici

Taky vás trápí nějaké to kilo navíc a pokoušíte se zhubnout? Pak pro vás máme pár tipů, které by vám mohly s tímto problémem pomoci. Samozřejmě že pohyb a pravidelné cvičení nic nenahradí, ale některé druhy koření mohou být v tomto boji s kily dobrým pomocníkem!

Možná budete překvapení, ale s tímto problémem může dobře pomoci koření, které máme každý doma. Pokud jste se báli, že budete muset těžko shánět nějaké speciální byliny, pak si můžete v klidu oddechnout. Pro dosažení našeho cíle nám budou naprosto v pohodě stačit tyto tři druhy:

  • majoránka,
  • skořice,
  • kmín.
Mohlo by vás zajímat:  Česnek dodá jídlu typickou chuť a prospěje zdraví. Je ovšem třeba přidat ho do jídla správně

Skořice

Mezi nejznámější účinky této sušené kůry patří snižování krevního tlaku, zlepšení trávení a pomoc při revmatismu. K hubnutí ji využijeme pro její vliv na zrychlení metabolismu a stabilizaci cukrů v krvi. Příprava je jednoduchá. Jednu lžičku mleté skořice zalijeme 250 ml horké vody a přidáme plátek citrónu. Hotový nápoj můžeme pít po deseti minutách.

Zdroj obrázku: Freepik

Kmín

Rozhodně ho nemusíme blíže představovat a doma ho má opravdu každý. Kmín není jen dobrý v jídle, rovněž nabízí několik benefitů. Odstraňuje nadýmání, zrychluje metabolismus a podporuje trávení samotné, zrychluje tedy spalování. Na přípravu budeme potřebovat jednu vrchovatou lžíci drceného kmínu, kterou zalijeme 250 ml horké vody, počkáme 15 minut a můžeme pít.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbená okurková polévka bude ještě lepší díky jediné ingredienci, která zároveň posílí zdraví

Majoránka

A jako poslední se podíváme na majoránku. Tu zajisté poznáte podle její typické vůně a máte ji určitě doma. Je známá pro své protizánětlivé a analgetické účinky. Výborně podporuje trávení, urychluje metabolismus a odvádí z těla přebytečnou vodu. Na její přípravu si připravíme jednu lžíci sušené byliny nebo 2 lžičky čerstvých lístků. Zalijeme je 250 ml horké vody a 10 minut před vypitím necháme odležet.

Zdroj: https://www.healthifyme.com/blog/spices-for-weight-loss/
Přidat na Seznam.cz