Holiday Cactus Blooming Winter Season Schlumbergera Flowering Houseplant

Vánoční kaktus může kvést po celou zimu. Banánová svačinka mu dodá sílu a krásu

Zima patří krásným dekoracím a není lepší chvíle než domov rozveselit květinami, které právě v tomto období kvetou. Vánoční kaktus je v tomto ohledu bezkonkurenční. Je snadné jej pěstovat a v některých případech může kvést po celý rok. Aby se tak stalo, musíte mu dát správnou péči.

Co je vánoční kaktus

Vánoční kaktus své jméno získal z toho důvodu, že kvete právě v tomto období. Květy této rostliny jsou dlouhé asi pět centimetrů a rozšiřují se. V závislosti na druhu, jaký doma máte, si můžete užít bílé, růžové nebo světle oranžové květy. Samotné výhonky visí na délce asi 15–20 centimetrů. Jsou spojeny způsobem, který připomíná řetěz. Na okrajích jsou listy zoubkované, podle toho rostlinu bezpečně poznáte.

Mohlo by vás zajímat:  Malý záhon se vejde i do bytu. Díky skleníkovému provedení bude úroda bohatá

Vánočním kaktusům je důležité poskytnout správné podmínky. Nejprve je postavte na jasné nebo polojasné místo. Teplota místnosti by měla kolísat mezi 18 a 20 stupni Celsia. Správné zalévání vánočního kaktusu je další klíčovou věcí. V zimě ho zalévejte nejméně jednou týdně. Vánoční kaktus také potřebuje přiměřenou vlhkost. Proto ho stříkejte měkkou vodou každých pár dní. Udělejte to opatrně, abyste nenamočili květy, jinak mohou rychle opadat.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo

Domácí hnojivo z banánů způsobí, že kaktus bude krásně kvést. Banány jsou zdrojem draslíku, který rostliny potřebují během kvetení. Výluh připravíte velmi jednoduše. Vložte slupku banánu do litrové nádoby a poté zalijte teplou vodou. Nádobu dejte na tmavé místo a nechte jeden až dva dny stát.

Mohlo by vás zajímat:  Když meteorologové předpovídají silné mrazy, vyžaduje většina rostlin mírně odlišnou péči

Potom tekutinu přeceďte a zřeďte s vodou ve stejném poměru. S tímto odvarem můžete zalévat rostliny. Vánoční kaktus nenávidí častou změnu místa. To může způsobit, že rychle ztratí květy. Kromě toho listy zežloutnou a opadají a rostlina bude vypadat mizerně. Nezapomeňte jej také postavit na chladnější místo pouze během odpočinku.

Zdroj: http://mrbrownthumb.blogspot.com/2011/11/christmas-cactus-blooms-care-and.html
Přidat na Seznam.cz