Vanocni Kaktus1

Vánoční kaktus dělá radost nejen svými květy. Při splnění několika podmínek bude zdobit domov celoročně

Vánoční kaktus patří mezi oblíbené rostliny, které mohou být po celou zimu obsypány pupeny. Potřebují pravidelnou péči, může se stát, že nepokvetou pouze během zimních měsíců, ale poštěstí se vám vidět květy také během jiných ročních období. Jak se o vánoční kaktus starat?

Vánoční kaktus nepřesunujte z místa na místo

Je potřeba, aby vánoční kaktus zůstal na stejném místě po celou dobu, co ho budete mít na okně. Velmi špatně totiž reaguje na změnu teploty, stačí ho pouze otočit a můžete mít problém s jeho růstem. Můžete navíc přijít o všechny pupeny. Dejte ho na světlé místo, ale pozor aby nestál na přímém slunci. Poté už s ním vůbec nehýbejte.

Mohlo by vás zajímat:  Žluté a zvlněné listy jsou varování. Monstera trpí, důvodů může být hned několik
Zdroj obrázku: Freepik

Vánoční kaktus je rostlina, kterou je potřeba zalévat jenom málo. Nemá rád vodu, která bude v zemině. Pokud uvidíte, že je půda suchá, můžete kaktus zalít. Kropte také jeho okolí, protože nemá rád suchý vzduch. Na kropení můžete použít postřikovací vodu, kterou nechte odstát.

Používejte kvalitní substrát pro kaktusy

Je potřeba vánočnímu kaktusu dopřát správný odpočinek. Pokud přestane kvést, což se může stát na přelomu února a března, je vhodné ho přemístit na chladnější místo, kde bude okolo deseti stupňů. Už květinu neroste ani nezalévejte, ale jen mírně půdu navlhčete, pokud uvidíte, že je vlhká. Poznáte to také podle toho, že stonek rostliny bude vrásčitý.

Mohlo by vás zajímat:  Aktivní uhlí zlepší růst rostlin a zkvalitní půdu
Zdroj obrázku: Freepik

Během odpočinku potřebuje mít rostlina sucho. Pokud ji dáte do místnosti, kde bude vlhko a navíc zima, nebo ji budete příliš často zalévat, můžete se stát, že kořeny začnou hnít. Pokud se tak stane, musíte rostlinu přesadit do nového substrátu, který by měl být speciální právě pro kaktusy. Vánoční kaktus se může stát krásnou ozdobou vašeho bytu právě v době nejkrásnějších svátků v roce. Jeho další varianta je velikonoční odrůda, která rozkvétá o jarních svátcích.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/gardening/a20705680/christmas-cactus-care/
Přidat na Seznam.cz