Female Legs Woman Using Lawn Mower

V září potřebuje péči trávník, dřeviny i drobné rostliny

Léto končí a pomalu, ale jistě ho střídá podzim. Ani to ovšem neznamená, že by bylo všem povinnostem konec. Právě naopak. Obzvláště září je totiž u zahrádkaření velmi významnou dobou plnou neodkladných úkolů. Co je tedy třeba na zahradě podniknout a jak si aktivity rozvrhnout? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Trávník v hlavní roli

Ačkoli to někomu nemusí být jasné, koncem léta povinnost sekání trávníku bohužel nekončí. Právě tráva totiž ještě pár měsíců velmi kvapně roste a její údržbu byste tak zanedbávat neměli. Se sekáním rozhodně nepřestávejte. A co víc, září je ideální čas, kdy můžete trávník dovést k dokonalosti. Právě teď totiž můžete zasít travní semeno tak, aby na jaře krásně vyrašilo. Září je nejzazší termín, jinak tráva nestihne správně zakořenit a nemusela by zimu přežít.

Mohlo by vás zajímat:  Mulč ze starého kartonu udrží v půdě vlhkost a zabrání růstu plevele
trimmer-mowing-grass-garden-among-thick-grass
Zdroj obrázku: Freepik

Září – čas plánování

Nemusíte ale zůstat čistě u plánování hezčího travnatého porostu. Měli byste se totiž zamyslet i nad tím, jaké rostlinky by měly příští rok zahradu zdobit. Hodně z nich je dobré zasadit právě na podzim. Nejčastěji se vysazují cibulky, dvouletky či trvalky. Září je ale správný čas i pro zasazení keřů či drobných stromků do země. V květináčích by totiž zimu nepřežily, umrznul by jim kořenový systém.

Nezapomeňte na přípravu na zimu

Na podzim je určitě dobré průběžně shrabávat listí. To by vám mohlo spolu s vydatným deštěm poměrně zavařit, jelikož má tendenci uhnívat. Kromě toho se ale můžete pustit i do zastřihávání živých plotů, keřů či větví stromů. Právě u těch je září nejzazší doba, aby konce větví stihly zdřevnatět, a nehrozilo jim tak umrznutí. Mimo jiné se také můžete pokusit nachystat zahradu na zimu pro živočichy. Můžete jim pomoci vodou, krmením či úkrytem. Za každou maličkost vám jistě budou vděční.

Zdroj: https://costafarms.com/blogs/get-growing/10-september-gardening-tips
Přidat na Seznam.cz