Gardening 331668 1920

Trendy letošního roku mění i zahrady. Barvy ovládne šedá a trávník bujná vegetace

Trendy zahrada je přesně to, co ke spokojenému životu potřebujete. Se stále trvající pandemií si lidé uvědomují důležitost zahrady kolem domu. Takové místo je pouze vaše, můžete se zde svobodně rozhodovat a pohybovat a navíc je to místo, které vám alespoň částečně vynahradí dny v přírodě. Je tedy jasné, že ti, kteří mají svoji zahradu či dvůr, jsou na tom rozhodně lépe a zájem o pěstování a zkrášlování zahrady jistojistě stoupá, proto jsme pro vás připravili trendy roku 2021 pro pěstování.  

Zelenina 

Jistě už delší dobu sledujete, že ze zahrad, ale i polí zmizelo mnoho zemědělských produktů a zeleniny. A to především kvůli dostupnosti zahraniční zeleniny a ovoce. Zdá se ale, že vlastní pěstování zeleniny, ovoce a bylin stoupá v oblíbenosti. Nejen, že efektivně zaplníte čas, ale také si vypěstujete lahodnou zeleninu a ovoce bez zbytečných pesticidů a omezíte nákup v supermarketech. Takové pěstování je jistě výhodné pro ty, kteří preferují zdravý životní styl.   

Mohlo by vás zajímat:  Zakládáme pařeniště

Věčné zákazy a jiná omezení způsobily, že trávíme mnoho času doma, a když to počasí dovolí, tak i na svých zahradách.

Zdroj obrázku: Pixabay

Obývací pokoj na zahradě

Zaráží vás tento fakt? Pokud máte pergolu na zahradě, proč ji nevyšperkovat k pohodlnosti? Zakoupit krásný a pohodlný zahradní nábytek vám může umožnit zařídit si druhý obývací pokoj na čerstvém vzduchu. Takové místo se může stát klidným a relaxačním útočištěm pro celou rodinu. Přesný vzhled zahradního nábytku se inspiruje obývacím pokojem. Jedná se o pohovky, které jsou vizuálně stejné, ale mají jiné a odolnější svrchní materiály. Tento trend nabral na síle již v roce 2020 a stále sílí. 

Mohlo by vás zajímat:  Jaro přináší zahrádkářům nové výzvy

Pryč s úhlednými zahradami

Pryč jsou zahrady s úhlednými keříky, které jsou dokonale sestříhané do různých tvarů, trávníčky jako ze žurnálu, do posledního vytrhaným plevelem. V novém roce bude aktuální zahradní trendy tvořit spíše bujná vegetace, která působí udržovaně, a přesto divoce. Vyměňte dokonale upravené trávníky za mini louky s okrasnou trávou, vysokými květinami a jinými. Takové místo bude dokonalé pro krásný hmyz, jako jsou motýli, a dokonce i ježci se vám na zahradě mohou zabydlet. A pokud se u vás ježkům zalíbí, budou pojídat slimáky a hlemýždě, kteří okusují zeleninu.  

Mohlo by vás zajímat:  Brambory potřebují prostor, dostatek vody a živin. Úroda pak bude bohatá

Šedá barva

Tento rok se nese v odstínech šedé a nevynechá ani zahrady. Možná se vám to zdá nemožné a nelíbivé, ale věřte, že tento odstín vypadá na zahradách dokonale. Vybírat můžete rostliny s našedlými listy, jako je například kostřava i jiné, které mají tendenci se rozrůstat. Šedou barvu kombinujte nejlépe se žlutými květy. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Zahradní kancelář?

Pandemie zasáhla i IT pracovníky a jiná odvětví, která využívají již dlouhou řadu měsíců home office. Co byste řekli na letní zahradní kancelář pod altánem? Nebo pokud máte zahradní domek, zkuste jej předělat na mini pracovnu. Je to způsob, jak docílit toho, abyste neseděli pouze doma, ale dokázali jste se vzdálit od běžné denní rutiny. 

Přidat na Seznam.cz