World Diabetes Day Sugar Wooden Bowl Dark Surface

Oslaďte život své zahradě. Na cukru si pochutnají rostliny, včely i přátelské bakterie

Každý z nás používá cukr v kuchyni. Jak k vaření a oslazování omáček, tak i k pečení dortů, buchet a koláčů. Napadlo vás ale někdy použít cukr na své zahradě? Cukr zahradě prospěje v mnoha ohledech. Je velmi dobrým obráncem proti škůdcům, vhodným krmivem pro včely a v neposlední řadě je ideálním kondicionérem pro mnoho rostlin. Pojďme si představit cukr z trochu jiné stránky.

Proti škůdcům

Cukr v zahradě ničí škůdce v půdě. Když se ke kořenům dostane cukr rozpuštěný ve vodě, způsobí množení přátelských bakterií a tyto bakterie pak bojují proti škůdcům rostlin. Cukr také odstrašuje háďátka, která jsou nebezpečná pro lidi, zvířata i rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle čerstvé díky obyčejným zápalkám

Krmivo pro včely

Všichni jsme rádi, když se nám na zahrádce objevují včelky. Opylování rostlin neumí nikdo lépe než právě včely. Používáním cukru na zahradě jim můžete dokonce zachránit život. Občas se totiž stává, že vyčerpaný hmyz nemá již sílu odletět zpět do úlu. Jestliže ale včelka objeví ve vodě rozpuštěný cukr nedaleko od květiny, určitě se kapkou osvěží a získá dostatek síly k odnesení pylu zpět do úlu.

Zdroj obrázku: Freepik

Kondicionér pro rostliny

Rozpusťte cukr s vodou v poměru 1 : 2 a pořádně zamíchejte. Touto směsí poté rostliny zalévejte a uvidíte, jak se vám rostlina odvděčí. Cukr v zálivce dodá květinám energii a zbaví je bakterií, které podporují hnilobu. Tato zálivka se jednou za čas hodí také pod ovocné stromy nebo ji můžete použít pro řezané květiny.

Mohlo by vás zajímat:  Melounová detoxikace trvá šest dní, během nichž se organismus pročistí a získá znovu energii

Cukr k odstranění skvrn

Po náročném pracovním dni na zahrádce občas doma zjistíme, že naše oblečení není tak krásně čisté, jak bylo. Cukr může pomoci i nyní. Stačí ho smíchat s vodou v poměru 1 : 2 a zamíchat. Tuto sladkou vodu naneste houbičkou na znečištěné oblečení. Nechte čtvrt hodiny působit a poté vložte do pračky. Sladká směs je nejlepší k odstranění skvrn od trávy a hlíny.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/surprising-sugar-uses-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz