Tea Picker Woman S Asian Hands Close Up Pretty Tea Picking Girl Plantation

Unavené nohy si zaslouží tu nejlepší péči. Úlevu a zklidnění přinese koupel v zeleném čaji

Máte unavené nohy, které jsou velmi často oteklé? Jestliže máte náročné zaměstnání a denně jste několik hodin na nohou, mohou se objevit problémy nejen s prokrvením, nohy budou těžké. Je proto vhodné se o ně postarat, protože vás ponesou ještě celý život. Jestliže máte doma zelený čaj, využijte ho nejen k pití, ale také ke koupeli, která uleví nohám i rukám.

Jaké vlastnosti má zelený čaj?

Zelený čaj najdete skoro v každém obchodě. Koupit si ho můžete buď v sáčcích, nebo v sypané formě. Je velmi důležité kupovat si kvalitní čaje, které jsou plné vitaminů a dalších látek prospěšných našemu tělu. Zelený čaj obsahuje flavonoidy, které bojují proti volným radikálům a pomohou vyplavit škodlivé látky z našeho těla. Mají protizánětlivé účinky a díky nim můžete předejít mnoha nemocem, jako je cukrovka nebo rakovina.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek je účinné přírodní antibiotikum. Největší účinky prokáže při konzumaci ráno

Kromě toho ale také zabraňuje stárnutí těla a pokožky, takže se budete delší dobu cítit zdraví a plní energie. Jsou prokázané účinky také na pleť, protože vyhlazuje vrásky a zamezuje vzniku dalších. Zelený čaj může dobře posloužit i jako osvěžující koupel pro vaše nohy, které jsou po celém dni velmi unavené. Jak může zelený čaj pomoci?

Zdroj obrázku: Freepik

Co všechno udělá zelený čaj pro vaše nohy?

Pokud si do zeleného čaje namočíte nohy, pocítíte rychlou úlevu. Kromě toho, že si ulevíte od otoků, můžete zklidnit popáleniny, ale také svou pokožku vyživíte a sníží se zarudnutí nohou. Jak si takovou koupel připravit? Čtyři sáčky čaje stačí zalít horkou vodou, poté nechat chvilku vychladnout a namočit si do koupele nohy. Do směsi můžete přidat ještě přírodní sůl.

Mohlo by vás zajímat:  Česnekový postřik je tajnou zbraní zahradníků, kteří rok co rok bojují s nebezpečnými mšicemi

Jestliže se chcete zbavit nejen bolesti nebo otoků, ale také odumřelé pokožky, můžete si vzít do ruky pemzu a odumřelé buňky obrousit. Nakonec nohy osušte a aplikuje hydratační krém, nohy zabalte do ponožek a užívejte si slastného pocitu. To všechno jen díky obyčejnému zelenému čaji.

Zdroj: https://mindfulrootstea.com/2020/09/03/7-health-benefits-of-tea-baths-and-how-to-make-them-at-home/
Přidat na Seznam.cz