Young Woman Working Glass Greenhouse

Úkoly každého zahradníka, které je nutné stihnout v říjnu

Každý měsíc je na zahradě trochu jiný a podzimní měsíce jsou plné práce. Udělejte si na říjen jasný plán a dokončete všechny činnosti, které jste nestihli udělat v září. Na zahradě máte jistě čtyři oblasti, kterým se můžete věnovat i v říjnu. Podívejme se na činnosti, kterým se můžete věnovat během druhého podzimního měsíce.

Květiny

Na záhony můžete vysadit cibuloviny, např. krokusy nebo narcisy. Vysadit můžete také veselé zimní rostliny, jako je vřes, brambořík nebo zimní macešky. Jemné trvalky zakryjte a připravte je na první mrazíky. Vysázejte stálezelené keře, pokud je dost teplo. Banánovníky nebo stromové kapradiny obalte slámou. A nakonec proveďte řezy stromů a keřů, které přerostly požadovanou velikost.

Mohlo by vás zajímat:  Velcí milovníci česneku ho skladují v PET lahvi s vodou. Jedině tak každý stroužek přinese největší užitek

Ovoce a zelenina

Udělejte si řízky bylin, např. rozmarýnu nebo tymiánu. Odstraňte poslední plody ze stromů a keřů. Proveďte výsadbu zeleného hnojiva, jako je ozimé žito. Zakryjte salátové rostliny, zasaďte česnek a posbírejte i poslední zeleninu a luštěniny, např. fazole. Mladé jabloně a další stromy obalte pásy, které je ochrání před mrazem. Zastřihněte stromy a keře. A dýně v záhonech zvedněte, aby k nim nemohla vlhkost.

closeup-shot-pumpkin-harvest-field
Zdroj obrázku: Freepik

Skleník

Máte-li skleník, měli byste ho vyčistit a připravit na zimu. Umyjte všechna skla a přineste sem tropické rostliny v květináčích. Sklo skleníku opatřete bublinkovou fólií, abyste ho ochránili před mrazy. Přesunout sem můžete rostliny, které by mrazy venku nepřežili a potřebují trochu teplejší prostředí. Zkontrolujte všechny rostliny, které sem budete dávat. Nesmí být nemocné nebo napadené chorobami.

Mohlo by vás zajímat:  U doplňků stravy s kyselinou listovou se na etiketu nespoléhejte

Údržba zahrady

Na podzim vás neustále čeká odstraňování spadaných listů, sekání trávníku a odstraňování plevele před zimou. Zkontrolujte také svou kůlnu a všechno nářadí, které budete před příchodem zimy mýt a zimovat. Trávník nezapomeňte hnojit, odstraňte keramické květináče, posbírejte hadice na vodu a další předměty, které jinak nepřežijí zimu. A připravit můžete také krmítka pro ptáky.

Zdroj: https://theenglishgarden.telegraph.co.uk/expert-advice/10-things-garden-in-october/
Přidat na Seznam.cz