Organic Raw Yeast Baking Bread Against Background

Používat droždí pouze v kuchyni by byla chyba. Zahradníci dobře vědí, jaké bohatství se v něm skrývá

Kvasnice můžete využít nejen při pečení chleba, ale hodit se budou také na zahradě, protože si z nich můžete snadno vyrobit hnojivo, které se bude výborné především pro rajčata nebo okurky, protože tyto druhy zeleniny velmi často napadají houbové choroby. Jaké květiny můžete droždím zalévat a proč se vyplatí mít ho doma? Poradíme, jak si hnojivo vyrobit.

Jak můžete na zahradě využít kvasnice?

Kvasnice můžete využít místo chemických hnojiv, která nejsou vůbec pro rostliny vhodná. Kvasnice navíc seženete v každém obchodě a můžete je mít kdykoliv u sebe. Droždí bude na zahradě fungovat jako náhrada chemických látek. Patří do skupiny hub, které ostatním rostlinám neuškodí. Ničí patogenní houby, a rostliny tak budou dlouhodobě chráněné. Jaké živiny dostanou rostliny při použití kvasnicového hnojiva?

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně vybavit interiér vašeho domova? Myslete na praktičnost, práci i odpočinek

Jak kvásek využít na zahradě? Kvasnice jsou plné nejen vitaminu B, minerálů, ale také bílkovin a aminokyselin. Jsou to cenné vlastnosti, které rostlinám pomohou nejen v růstu, ale také v plození nebo kvetení. Při pravidelném používání budou rostliny chráněné dlouhodobě. Kvasnicový postřik můžete použít nejen na rajčata nebo okurky, ale také na další rostliny, které mohou ohrožovat plísně.

Zdroj obrázku: Freepik

Co kvasnice způsobí?

Použitím kvasnic na rostliny můžete podpořit nejen jejich růst, ale také se zlepší stav jejich kořenového systému. Způsobí bohatší kvetení a také omezí výskyt různých mikroorganismů, které mohou rostliny poškodit. Chráníte tím rostliny před nemocemi a zajistíte tím dokonalý růst. Hnojivo pak můžete použít na rostliny, jako jsou jahody nebo maliny.

Mohlo by vás zajímat:  Ocet najde využití také v domácí lékárničce. Nepříjemné problémy s nohama zmizí během pár dní

Postřik z droždí si pak můžete snadno vyrobit. Stačí si koupit kostku droždí, kterou rozpustíte v deseti litrech vody. Směs pak nalijte do rozprašovače a můžete nastříkat na rostliny, které to potřebují. Roztok můžete používat na rostliny jednou týdně.

Zdroj: https://www.hometalk.com/diy/grow/yeast-fertilizer-did-you-heard-about-it-44406002
Přidat na Seznam.cz