Two Tea Bags Glass Tea Marble

Čajové sáčky pomohou umýt nádobí, eliminují zápach a uleví od bolesti

Každý běžný člověk po uvaření čaje jednoduše vyhodí čajový sáček do koše. To ovšem může být velkou chybou, protože existuje několik důvodů, proč je dobré čajové sáčky nevyhazovat. Způsoby použití těchto sáčků vás zaručeně překvapí.

Využití sáčků

Někdy ani nejlepší detergenty nemohou zvládnout odolné a mastné nečistoty po jídle. Pokud se nechcete obtěžovat při čištění talířů a jiného nádobí, vhoďte několik použitých sáčků do dřezu s nádobím a zalijte horkou vodou. Po několika hodinách čaj rozpustí tuk a zbylé jídlo, nádobí pak půjde snadno umýt.

Mohlo by vás zajímat:  Proti klíšťatům v zahradě se lze bránit výsadbou řady rostlin a třešňovým postřikem

Pokud máte doma problém se zápachem, pomohou vám jej vyřešit právě čajové sáčky. Může jít o různé zdroje zápachu, ať už je to kočičí záchod, chladnička, nebo boty. Jednoduše usušený čajový sáček vložte na tato místa a ten následně zápach absorbuje. Pokud je zápach příliš velký, jednoduše použijte větší množství sáčků.

Zdroj obrázku: Freepik

Místo v domácí lékárničce

Ve vaší domácí lékárničce se mohou objevit různé typy záchrany, ale určitě byste nečekali, že jí může být i použitý čajový sáček. Nejenže sníží bolest, kterou cítíte, ale zlepší také hojení ran. A to vše díky tříslovině nacházející se v čaji, která zužuje krevní cévy, čímž omezuje zánět. Nezapomeňte však na pokožku položit studený čajový sáček.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo je snadno dostupné a jednoduché na výrobu

Čaj obsahuje několik druhů prospěšných látek, které můžete využít i jiným způsobem než jen ke konzumaci. Takovým způsobem ekologicky využijete sáčky, které by za jiných okolností skončily v koši. Jejich používáním zároveň chráníte svoji domácnost před zbytečnými chemickými prostředky a také pomáháte životnímu prostředí. Nejlépe vám k tomuto účelu poslouží sáčky ze zeleného nebo černého čaje. Ovocné čaje na tyto úkoly příliš nepoužívejte, protože ty nemají tak vysoký obsah prospěšných látek.

Zdroj: https://www.farmersalmanac.com/10-household-uses-tea-bags-20452
Přidat na Seznam.cz