Chrysanthemums 2793018 1920

Trvalky, které budou zdobit vaši zahradu i na podzim

S blížícím se koncem léta většina květin odkvétá a zahrady pomalu začínají pustnou. Pokud je to případ i vaší zahrady, tak v dnešním článku vám to pomůžeme napravit. Ke změně totiž stačí jen vědět, které trvalky pokvetou až v podzimních měsících a ty následně vysadit.

Které trvalky budou ty pravé?

Na výběr je jich spousta, a to ať už druhů tak i barev. Můžete sáhnout po velmi známých nebo méně tradičních jako jsou např. třapatky, zavinutky nebo plamenky. My jsme pro vás vybrali 3 nejčastěji pěstované trvalky, které jsou oblíbené zejména pro svoji pestrost, krásný vzhled a nenáročnost. Patří mezi ně:

  • Chryzantémy
  • Astry
  • Ocúny
Mohlo by vás zajímat:  Krásná zahrada jako z pohádky bez zásahu chemie. Přírodní hnojiva budou nejlepší cestou

Výjimečnost chryzantém

Pokud se těšíte barvám od žluté přes oranžovou až po červenou či fialovou, chryzantémy budou pro vás tím pravým potěšením. Určitě by tedy neměly chybět na vaší zahradě. Původně pocházejí z Dálného východu, ale svoji oblibu získaly i v Číně nebo Japonsku, neboť nesou symboliku lidské dokonalosti. U nás je lidé zase pro jejich odolnost rádi nosí na hřbitovy, ale stejně vhodné budou i do jakýchkoli jiných dekorací.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kouzlo aster

O astrách se mluví jako o královnách podzimu a opravdu to tak je. Oživí vaši zahrádku i v sychravých dnech, které podzim přináší. Jejich okvětní lístky hrají nejrůznějšími odstíny fialové, ale typická je stále více i bílá barva. Bohatě kvetou a jejich výška dosahuje až 70 cm. Není tedy divu, že jejich oblíbenost je tak obrovská a setkáme se s nimi nejen v Evropě a Severní Americe, ale i v Asii nebo Africe.

Mohlo by vás zajímat:  Túje snadno ztratí svou zářivou barvu. Bez správné dávky hnojiva se neobejdou ani na podzim

Jedinečnost ocún

Ocún je typickou podzimní rostlinou, která kvete od září do listopadu. Potěší vás svými krásnými fialovými, bílými či růžovými květy i zcela nenáročnými požadavky pro svůj růst. Dokáže kvést totiž i z nezasazené hlízy, tedy bez půdy a vody. Buďte však na pozoru, protože tato zahradní kráska je silně jedovatá. Obsahuje toxické alkaloidy, proto její vysazení dobře zvažte, a to zvláště máte-li doma malé děti nebo domácí zvířata.

Přidat na Seznam.cz