Pink Flowers Forest

Trvalky budou zdobit zahradu po dlouhé měsíce

Každé roční období má své kouzlo. I když je smutné, že léto se s námi pomalu, ale jistě loučí, nastupující podzim nemusí být tak depresivní. Vždyť příroda všude okolo během pár týdnů bude svítit všemožnými barvami. Totéž platí také o vaší zahradě. Nemusíte mít holou zahradu a čekat až na jaro, kdy se začne příroda včetně vaší zahrady probouzet. Trvalky jsou jedny z rostlin, které vám rozsvítí zahradu. Jaké trvalky jsou nejvhodnější právě na podzim?

Zajímavé tipy

Určitě se nezaměřujte pouze na podzimní rostliny. Snažte se o co největší rozmanitost na zahradě, aby záhony mohly růst od jara do mrazu. Dejte šanci exotickým trvalkám, jejichž listy mají zajímavý tvar i barvu. Podzimní trvalky působí kouzelně, pokud k nim přidáte pozdní cibuloviny.

Mohlo by vás zajímat:  Rododendronu se dobře daří ve stínu borovic a v bohaté půdě

Vsaďte na okrasné trávy

Okrasné trávy jsou vynikajícím tipem, jak zkrášlit zahradu. Dá se říct, že fungují celoročně, jediný výpadek nastává na jaře, který trvá 1–2 měsíce. V této fázi odstraníme odumřelé listy. Ty jsou ale časem nahrazeny novými. Na podzim mění okrasné trávy barvu do okrových odstínů.

Zdroj obrázku: Freepik

Třapatkovka nachová

Tato trvalka vyžaduje zvláštní péči, respektive slunné místo s dobře propustnou půdou. Kvete od července do září. Květy jsou atraktivní pro hmyz, a proto se vysazuje do ekologicky laděných zahrad. Své uplatnění ale najde také v bylinkových zahradách. Její kořen má totiž protirakovinné účinky a používá se jako přírodní přípravek na posílení imunity.

Mohlo by vás zajímat:  Stinné kouty zahrad nemusí zůstat prázdné. Pro některé druhy rostlin jsou tato místa ideální

Plamenka latnatá

Plamenka latnatá kvete od července do září. Některé odrůdy mohou kvést ještě začátkem října, ale je to spíše rarita. Typické barvy těchto květů jsou od jasně bílé až po temně fialovou. Můžete spatřit také vícebarevnou, což určitě dodá na atraktivitě. Velkým lákadlem této rostliny je její vůně, která doslova provoní celou zahradu. Tato vůně neláká pouze nás, ale také motýly. Pro nejlepší výsledky vyžaduje tato rostlina kvalitní půdu bohatou na humus a potřebuje také pravidelnou zálivku. Rostlina špatně snáší sucho, kdy následkem sucha vadne.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/advice/g1143/best-perennials-for-any-yard/
Přidat na Seznam.cz