Close Up Plant With White Flowers Japanese Andromeda Pieris

Do stinných koutů na zahradě se hodí několik zajímavých druhů rostlin

Mnoho z nás žije v přesvědčení, že k pěstování překrásných rostlin je potřeba zejména slunce. Není tomu ale tak. Proto pokud máte zahradu ve stínu, ať už jiných budov, či stromů, nemusíte zoufat. I tak z ní totiž můžete vytvořit umělecké dílo. Podobné stinné podmínky se totiž vyskytují i v lesích, kde je zeleně stále spousta. Je tedy důležité zaměřit se na druh rostlin, který si vyberete. V dnešní době už ale různé hobby markety a zahradnictví nabízí přehršel podobných druhů. V dnešním článku vám nabídneme pouze několik z nich.

Mohlo by vás zajímat:  Nejoblíbenější jarní květiny mohou zdobit každou zahradu. Ke spokojenosti jim stačí málo

Konvalinka

Konvalinka je rostlina, která se v Evropě vyskytuje poměrně hojně a patří do čeledi liliovitých. Konvalinky často tvoří husté trsy na jednom místě, kde půdu prakticky zcela pokryjí. Právě proto se také vybírají na místa, kde chceme půdu zcela zarostlou.

U této rostliny je třeba pamatovat na to, že je to trvalka. Je tudíž naprosto normální, když nám v prvních několika letech nepokvete. V prvním a druhém roce se u ní většinou objevují pouze výhonky, ze kterých vyrostou zelené listy. Ve třetím roce už ale kvetení očekávat můžete.

Mohlo by vás zajímat:  Růže potřebují speciální podmínky pro svůj růst a dostatečnou péči
Zdroj obrázku: Freepik

Barvínek obecný

Barvínek obecný je keřík menšího vzrůstu. V minulosti byla tato rostlina často vyhledávána pro své využití v magii, a to zejména v lektvarech lásky či při vymítání duchů.

Barvínek se podobně jako konvalinka používá k pokrytí půdy. Je to také rostlina stálozelená, a bude tudíž nepřetržitě zdobit vaši zahrádku. Co se týče doby kvetení, i ta je poměrně dlouhá. Barvínek bude kvést modrými až fialovými květy od dubna až do srpna. Ideální umístění pro tuto rostlinu je pod stromy a keři. Důležité je zejména nezapomínat na pravidelnou zálivku. Kromě toho už mu stačí pouze úrodná půda.

Mohlo by vás zajímat:  Túje vytvoří nepropustný živý plot i útulné zákoutí. Díky pravidelnému hnojení budou skutečnou okrasou zahrady

Pieris japonská

Tento keř představuje závan exotična, jelikož se vyskytuje zejména v Japonsku. V našich končinách se mu bude také dařit, i když bude dorůstat o něco menších rozměrů, a to asi dvou metrů.

Zdroj: https://www.gardeners.com/how-to/great-plants-for-shade/8201.html
Přidat na Seznam.cz