Orchids 5913550 1280

Tři jednoduché prostředky, jak podpořit orchideje, aby se jim dařilo a krásně kvetly

Často si je koupíme nebo je dostaneme k svátku či narozeninám, ale většinou náš domov moc dlouho nezkrášlují. I když si s nimi spousta z nás neví rady, péče o orchideje není náročná. Stačí se jen dobře informovat a dodržovat několik zásad, díky kterým se u nás orchidejím bude dařit. 

Všechny tipy, které pro vás máme, jsou naprosto jednoduché a hlavně za ně neutratíte žádné zbytečné peníze. Většinu péče, kterou orchideje vyžadují, si vyrobíte z přísad běžně dostupných v každé domácnosti. Jaké suroviny můžete využít?

  • vaječné skořápky,
  • kávovou sedlinu,
  • peroxid vodíku.
Mohlo by vás zajímat:  Pokojovou rostlinou roku 2021 je maranta. Pomůže zklidnit psychiku v této náročné době

Kam s nimi?

Základní otázka zní: kam květináč s orchidejemi umístit? Správný přísun slunečních paprsků a vhodná teplota zásadně ovlivňují, jak se rostlinám (nejen orchidejím) daří. V případě orchidejí se doporučuje vyvarovat se přímému slunci.

Zdroj obrázku: Pixabay

Orchidejím se nejlépe daří v místnosti se stálou denní teplotou nad 20 °C. Dejte si ale pozor na přílišné horko, které jim také škodí. V noci je pro orchideje vhodných zhruba 18 °C. Tyto krásné rostliny zároveň milují vlhký vzduch. Dopřejte jim tedy pravidelnou sprchu z rozprašovače.

Mohlo by vás zajímat:  Zázvor v mrazivých dnech krásně prohřeje, doma vypěstovaný bude vždy po ruce

Rostlinné kondicionéry

Máte doma orchideje, ale nedaří se jim? Nekvetou, jejich listy postrádají zdravou barvu a kroutí se? Zkuste si vyrobit „kondicionér“ z vaječných skořápek. Stačí skořápky rozdrtit a smíchat je se substrátem, do kterého orchideje zasadíte. Stejných účinků se dočkáte, pokud použijete kávovou sedlinu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Skvělý léčivý likér pro orchideje vyrobíte také za použití obyčejného peroxidu vodíku. Smíchejte tři lžíce této látky s vodou, kterou necháte odstát, aby měla pokojovou teplotu. Směsí pak orchideje zalijte. Docílíte tím dezinfekce, rostliny zbavíte škůdců a pomůžete jim k lepší absorpci kyslíku. Je to snadné, že?

Přidat na Seznam.cz