White Orchid Living Romm

Květy orchidejí podpoří domácí hnojivo z česneku

Mezi populární pokojové rostliny patří zejména orchideje. Oblíbené jsou pro záplavu barevných květů, které vydrží kvést velmi dlouho. Jsou tedy dominantním prvkem na okenním parapetu. Péče o orchideje vyžaduje dodržovat určitá pravidla, která se týkají zálivky a hnojení. Pokud rostliny dobře neprospívají, může jim pomoci jeden domácí prostředek. Jak si ho vyrobit a z čeho?

Jak podpořit intenzivní kvetení orchidejí

Orchideje jsou ceněny zejména pro své květy. Mohou kvést v růžové, modré, zelené i bílé barvě. A každý pěstitel si může vybrat svou nejoblíbenější odrůdu. Podpořit rozvoj květů pomáhá vhodné hnojivo.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se o rostliny i během dovolené. Díky chytrým zavlažovacím trikům nebudou strádat

V hobby marketech jsou k dostání průmyslově vyrobená hnojiva pro květ orchidejí, která ale pochopitelně stojí nějaké peníze. Jestliže myslíte ekonomicky a zároveň ekologicky, můžete si doma připravit hnojivo vlastní, a to ze surovin běžně v domácnosti přítomných. Nejlépe funguje obyčejný česnek.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak česnek podpoří růst orchidejí

Je to určitě pro mnohé překvapivé, že právě česnek může pomoct orchidejím v nasazování květů. Ale není se třeba divit, vždyť česnek obsahuje celou řadu živin, které rostliny potřebují:

  • hořčík,
  • draslík,
  • měď,
  • železo,
  • chrom,
  • kobalt,
  • vápník,
  • selen.
Mohlo by vás zajímat:  Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína

Česnek má také antibakteriální účinek a považuje se přírodní antibiotikum. Je to díky obsahu alicinu, což je sloučenina síry. Voda s česnekem dodá chřadnoucím orchidejím novou energii.

Jak připravit česnekovou vodu na orchideje

Nejprve dobře povaříte 1 litr vody a necháte ho vychladnout. Nalijete do větší nádoby. Tři stroužky česneku oloupete a prolisujete a přidáte do vody. Nádobu je třeba uzavřít a nechat na chladném a tmavém místě louhovat po dobu 24 hodin. Poté je hnojivo pro orchideje připravené.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas potěší svou nenáročností a krásnými listy ty, kteří si umějí počkat

Používat by se mělo maximálně dva dny po zalévání orchidejí, a to ke kořenům. Česnek dokáže likvidovat plísňová onemocnění. Toto hnojivo by mělo podpořit tvorbu nových květů. Zároveň rostliny posiluje a prodlužuje dobu kvetení.

Zdroj: https://houseplantspro.com/garlic-water-for-orchids/
Přidat na Seznam.cz