Bunch Green Grapes Vineyard

Tipy pro úspěšnou sklizeň hroznů v říjnu

Říjen je měsícem, kdy se vinice začínají proměňovat v krásné barevné palety a hrozny dozrávají ke sklizni. Pokud jste vinařem nebo jen máte v zahradě pár révových keřů, je to ideální čas na sklizeň hroznů. Aby byla vaše sklizeň úspěšná a plná lahodných hroznů, měli byste dodržet několik důležitých tipů. Vyrazit můžete také na vinice, kde si to můžete vyzkoušet na vlastní kůži ve velkém.

Sledujte zralost hroznů

Prvním krokem k úspěšné sklizni hroznů je pečlivě sledovat zralost plodů. Vinaři a zahrádkáři by měli pozorně pozorovat barvu, chuť a sladkost hroznů. Když hrozny dosáhnou optimálního stupně zralosti, mají nejlepší chuť a aroma. Rovněž by měli mít dostatečně pevnou slupku. Zralost se liší podle odrůdy, takže je důležité znát specifika vašich hroznů.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny vytváří v domovech útulnou atmosféru, a některé dokonce zlepšují náladu

Vyberte si vhodný čas na sklizeň

Sklizeň hroznů by měla probíhat ráno nebo večer, kdy je teplota nižší. Vyhněte se sklizni za horkého slunečného dne, protože hrozny mohou snadno přehřát, což ovlivní jejich kvalitu. Pokud možno, vyčkejte na sušší období, aby hrozny nebyly mokré, což by mohlo zvýšit riziko plísňových onemocnění.

autumn-harvesting-farmer-picking-crop-grapes-ecological-farm-happy-senior-man-holding-green-blue-grapes
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte vhodný nástroj

Pro sklizeň hroznů budete potřebovat vhodný nástroj. Nejběžnějším nástrojem je révový nůž nebo nůžky. Dbáte na to, aby byly čisté a ostré, abyste minimalizovali poškození hroznů. Sklízejte hrozny společně s částí stonku, což pomůže prodloužit jejich trvanlivost.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek vitamínů v zimě snadno doplní mražené zásoby. Ovoce, zelenina či ryby neztratí své živiny

Skladujte hrozny správně

Po sklizni je důležité hrozny správně skladovat. Nejlepší je umístit je do chladničky, pokud máte dostatek místa. V ideálním případě byste je měli uskladnit v plastových krabicích nebo nerezových nádobách, aby se minimalizoval kontakt s vlhkostí a kyslíkem. Hroznům pomůže, když budou chlazené a suché.

Nezapomeňte na péči o révy

Sklizeň hroznů je jen jednou částí procesu. Po sklizni byste měli věnovat pozornost i svým révám. Provádějte řez a údržbu, abyste zajistili, že budou révy připraveny na další sezónu. Dobrá péče o révy je klíčová pro budoucí sklizně.

Zdroj: https://minnetonkaorchards.com/how-to-harvest-grapes/
Přidat na Seznam.cz