Woman Is Carving Pumpkin

Tipy, jak snadno vyřezat dýni podle vlastní fantazie

Léto je u konce a kvapem ho tak střídá podzim. A co je pro podzim typické? No přeci Halloween. I když se k nám tento svátek dostal ze zahraničí, některé tradice se už u nás stihly celkem zdomácnět. Jedním z příkladů může být například vyřezávání dýní. Tato tvořivá činnost zabaví nejen děti, ale i dospělé. A v dnešním článku se dozvíte vše, co byste měli vědět, než se do něčeho takového pustíte.

Odkud se vlastně vyřezávání dýní vzalo

Jak už bylo jednou zmíněno, vyřezávání dýní rozhodně není typicky česká tradice. Právě naopak. Přišlo k nám celkem s daleka spolu se svátkem zvaným Halloween. Původ mají tyto oslavy v Británii, ale více byl tento svátek zpopularizovaný v Americe, kde se stal velmi komerčním. A proč vlastně dýně vyřezáváme? Tradice praví, že vyřezané svítilny z dýně s různými obličeji odstrašují od našich domů zlé duchy a chrání tak jejich obyvatele.

Mohlo by vás zajímat:  V zemědělství jsou přepravky a plastové palety nenahraditelné
making-halloween-carved-pumpkin
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na samotné vyřezávání

Na vyřezávání dýní není nic těžkého. Začněte s tím, že si pořídíte dýni. To, jakou přesně, je víceméně na vás. Nejčastěji se využívá dýně klasická, protože má největší rozměry a zároveň vyjde cenově lépe, než méně časté exotické odrůdy. Dále si můžete dýni očistit. Pokud není třeba, začněte s odřezáváním kloboučku. V dýni potřebujete mít díru, abyste z ní vytáhly semínka spolu s vlákny. Na této části si dejte opravdu záležet, čím lépe dýni očistíte, tím déle vám poté vydrží. Nejčastěji se k vydlabávání používá lžička. Pomoci si ale můžete i metličkovým mixérem. I tak ale budete muset trochu přitlačit. Dále je pak řada na vaší fantazii. Vymyslete si, jak má vaše dýně vypadat a začněte vyřezávat. Obrys si můžete předem načrtnout tužkou. Vyřezaný motiv můžete i stínovat například pomocí loupání slupky do určité hloubky. Svíčka pak bude na různých místech různě prosvítat. Dýni můžete také namalovat. V obchodech najdete k vyřezávání i speciální šablony.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Carve-a-Pumpkin
Přidat na Seznam.cz