Decorative Pumpkins Autumn Leaves Halloween

Halloween patří dýním. Vyberte ty nejlepší pro svou domácí výzdobu

Podzim je tu a to znamená jediné. Halloween nám klepe na dveře. Je tak čas na příšery, kostlivce, ale i dýně. Právě o těch se budeme dnes bavit. Jaké bychom si k dekorování měli vybrat? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Není totiž dýně jako dýně. Čtěte dál, pokud chcete vědět víc.

Rozmysleme si, na co dýni chceme

V prvé řadě je samozřejmě důležité vědět, co s dýní chceme provádět, abychom mohli vybrat druh, který se na tento účel bude nejlépe hodit. Velmi podstatné například je, abychom si vybrali, zda bude dekorace vevnitř či venku. Pokud ji totiž budeme chtít umístit dovnitř, vyplácí se sáhnout po variantě umělé a ne živé. Živé dýně mají totiž přeci jen tendenci se kazit nebo minimálně poměrně výrazně vonět. Ne každý o tuto vlastnost poté stojí. I umělých dýní máme ale na výběr plno. V obchodech můžeme najít varianty keramické, plastové, ale i polystyrenové. Právě ty mají za úkol simulovat zážitek vyřezávání dýně, bez všech starostí okolo. Je ale jasné, že někdo si chce tento zážitek užít se vším všudy.

Mohlo by vás zajímat:  U doplňků stravy s kyselinou listovou se na etiketu nespoléhejte
close-up-young-happy-family-spending-time-together
Zdroj obrázku: Freepik

Jak na výběr živých dýní

Co se dekorací týče, fantazii se meze nekladou. Můžete si tak vybrat druh dýně v podstatě, jaký chcete. Existují dokonce velmi specifické druhy dýní, které nehnijí, ale naopak postupně vysychají, tudíž se z nich pak stane dekorace velmi odolná, která vůbec neobtěžuje zápachem či něčím podobným. Tato vlastnost je typická pro dýně modré. Ty jsou pak navíc specifické i svým zajímavým zbarvením. Pokud necháme dýně vcelku, vydrží nám pak samozřejmě déle i jiné druhy. Pomocí těch nejčastěji vytváříme například zátiší za pomocí různých dalších přírodnin a tak dále. Na vydlabávání se pak nejlépe hodí dýně klasická a to nejen kvůli svém vzrůstu, ale i kvůli své cenně a řadě dalších charakteristik. Ani zde se ale meze nekladou. Můžete experimentovat, jak jen se vám zachce.

Zdroj: https://www.thespruce.com/keeping-your-halloween-pumpkin-fresh-1977009
Přidat na Seznam.cz