Small Pumpkins Stump Autumn Forest

Každý druh dýně najde jiný způsob využití

Dýně je velmi oblíbená zelenina obzvláště během podzimního času, který nastal jako každý rok po létě. Nejenomže je dýně velmi zdravá, protože obsahuje řadu vitamínů, minerálů a zdravých tuků, ale je dobré ji zařadit do jídelníčku také proto, že jí existuje spousta druhů a každý nám může dát něco trochu jiného. Také díky dýni dochází ke zpestření našich pokrmů. Mimo jiné je možné dýni využít i pro jiné účely než pro konzumaci. Jaké to jsou? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Mohlo by vás zajímat:  S chytrou domácí meteostanicí Netatmo je zahradničení snadné

Skrytá výhoda dýně Hokkaidó

Dýně Hokkaidó je jedním z typů této zeleniny, se kterými se momentálně v supermarketech setkáme velmi často. Dýně se obvykle vyznačuje sytě oranžovou barvou a menším vzrůstem. Je také typická pro svoji poměrně tenkou slupku, alespoň ve srovnání s dalšími druhy. Právě tato slupka je tou zmiňovanou skrytou výhodou dýně Hokkaidó. Je totiž díky své tenkosti jedlá. A to znamená co? No přece to, že ji nemusíme loupat. Navíc pak také díky tomuto faktu nepřijdeme o prospěšné látky obsažené právě ve slupce. Tento druh dýně se nejčastěji využívá pro přípravu krémové polévky, ale můžeme ji využít i při přípravě příloh, jako jsou pyré či pečená dýně.

Mohlo by vás zajímat:  Nemoci ovocných stromků a chemikálie
pumpkin-seeds-were-poured-from-sack-ground
Zdroj obrázku: Freepik

Výjimečná chuť dýně máslové

Máslová dýně je také jednou z oblíbených odrůd, a to zejména díky své jemné máslové chuti. Máslová dýně nemá typický tvar koule, ale spíše se blíží tvaru hrušky. Také je většího vzrůstu a obvykle světlejšího zbarvení, které připomíná barvu másla. Tuto dýni můžeme využít například jako náhradu špaget. Stačí dýni rozříznout a dužinu začít seškrabávat vidličkou. Vzniknou tak vlásky, které budou oblíbené těstoviny připomínat. Tato varianta se hodí, zejména pokud se snažíte svůj jídelníček obměnit či odlehčit. Podávat můžete dýňové špagety s omáčkou dle svého výběru. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: https://www.shape.com/healthy-eating/cooking-ideas/10-delicious-ways-cook-pumpkin
Přidat na Seznam.cz