Tento životabudič nakopne imunitu a zastaví nachlazení: nejlepší parťák do sychravých dní

Naše babičky neměly přístup k lékárnám, a proto se často musely obracet na pomoc přírody. Věděly, na co kterou bylinku použít. Tyto metody byly velmi účinné a levné. Proč se tedy neinspirovat dávnou moudrostí a nevsadit na zcela přírodní metody, rychlé na přípravu a efektivní? Nemusíte se obávat, že do svého těla budete přijímat nebezpečné chemikálie. Směs, kterou vám níže představíme, je známá také jako domácí antibiotikum.

Zdroj obrázku: Freepik

Směs toho nejlepšího

Tento lék je směsí toho nejlepšího, co si můžete pro posílení imunity dopřát. Je to zázvor, med, kurkuma a grapefruit či jiný citrus. Z těchto surovin si vyrobíte jednoduchý sirup, který si můžete upravit podle vlastní chuti. Pokud se vám nelíbí hořkost grapefruitu, můžete ho nahradit citronem nebo pro sladší příchuť pomerančem. Výsledná chuť je příjemná – a přírodní! Sirup, který si podle tohoto návodu připravíte, se může pochlubit antibakteriálními a protizánětlivými účinky, které podpoří vaši imunitu.

Jak můžete sirup užívat?

Takto silný sirup byste asi neměli užívat každý den, říkáte si. Avšak jeho složení je zcela bezpečné, jedna sklenice denně je optimální množství. V případě, že už nachlazení jste, dopřejte si dvě až tři sklenice denně. Pokud užíváte jiné léky, vypijte nápoj až 2 hodiny poté, co jste lék užili. Grapefruit totiž může s některými léky interagovat.

Zdroj obrázku: Freepik

V jakém poměru?

Jednotlivé suroviny už znáte. Stačí prozradit, v jakém poměru je namíchat. Budete potřebovat:

  • 1 citron,
  • 2 grapefruity,
  • 500 ml vody,
  • 1 stroužek česneku,
  • 5 lžic medu,
  • 3cm kousek oloupaného zázvoru,
  • 2 oddenky kurkumy.

Citrusy omyjte a oloupejte. Vyjměte semínka a nakrájejte je na malé kousky. Kurkumu i zázvor nakrájejte na kousky a smíchejte s citrusy a vodou. Přidejte utřený česnek a med a rozmixujte dohladka. Takto vydrží v lednici asi 3 dny.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324607
Přidat na Seznam.cz