Several White Orchids Greenhouse

Známe trik, po kterém orchideje pokvetou dlouhé měsíce. Klíčem je malá změna zálivky

Orchideje jsou nádherné a majestátní květiny, které miluje spousta lidí. Proto je najdeme v mnoha domovech. Péče o ně není nejjednodušší, ale za krásné květy rozhodně stojí. Musíte jen vědět, jak na to. Dnes vám poradíme, jak orchideje zalévat, aby dlouho kvetly. Podíváme se také na chyby, které hodně lidí dělá, a zbytečně kvůli nim přichází o krásné květenství.

Květenství a zalévání orchidejí

Kvetení u orchidejí trvá různě dlouho. Záleží na tom, jakou odrůdu máte doma. Doba kvetení obvykle trvá čtyři měsíce. V případě, že rostlina získá potřebné podmínky, může se tato doba prodloužit o několik týdnů. Doba květu u velkých rostlin může dokonce trvat až devět měsíců! Vše záleží jen na velikosti, odrůdě a péči, kterou rostlině poskytnete.

Mohlo by vás zajímat:  Lépe než předražené čističky prospějí domácímu vzduchu krásné rostliny. Některé druhy obzvláště vynikají

Určení ideální frekvence zalévání je složité. Nejtěžší to mají samozřejmě začátečníci. Dobrou zprávou je, že nebudete potřebovat upomínky v telefonu. Posouzení, jestli orchidej potřebuje závlahu, musíte udělat vždy podle jejího vzhledu. Půda musí být mírně vlhká a hlavně nesmíte orchidej přelévat. Mnohem lepší je zalévat ji zřídka a vydatně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zalévat orchideje pro prodloužení kvetení?

Většina lidí používá k zalévání rostlin konev. U orchidejí je to trochu jinak. Nejlepší způsob, jak je zalévat, je umístit celou rostlinu do větší nádoby plné vody. Jednoduše rostlinu vyndejte z květináče a vložte ji do umyvadla s vodou. Voda musí mít pokojovou teplotu. Nechte ji tam 20–30 minut. Poté nechte přebytečnou vodu okapat a vložte ji zpět do květináče.

Mohlo by vás zajímat:  Epsomská sůl je tajný spojenec zkušených zahrádkářů. Rostliny ochrání před nenasytnými slimáky

Chcete-li dlouhé a krásné květenství, musíte pro květiny zvolit správnou vodu. Tvrdá voda z kohoutku pro ně není zrovna vhodná. Mnohem lepší je převařená a vychladlá voda. Použít můžete také filtrovanou vodu nebo vodu s kyselinou citronovou. Na litr vody stačí jen špetka kyseliny. Jde o jednoduchý trik, ale přidá i celé týdny s květy vaší orchideje.

Zdroj: https://www.costafarms.com/get-growing/news/how-to-water-your-orchid
Přidat na Seznam.cz