Cockroach With Long Ears

Švábům v domácnosti předejde pravidelný úklid a některé běžné vůně

Každý škůdce a nezvaný host v domácnosti dokáže způsobit rozruch. V některých lidech dokonce i pocit úzkosti nebo znechucení. Co ale lidé nesnáší nejvíce? Zjištění, že se usídlili v domácnosti švábi. Samotný pohled na tento hmyz působí nepříjemně, ale švábi navíc šíří nebezpečné bakterie a viry po celé domácnosti. Pokud na šváby narazíte, je potřeba jednat co nejrychleji a zbavit se jich.

Důvod, proč se švábi usídlí v domácnosti

Ne nadarmo se říká, že švábi se objevují v zanedbaných domácnostech. Do domácností se dostávají především kvůli snadno přístupným zbytkům potravy. Abyste se vyvarovali jejich návštěvy, vždy uklízejte pořádně zbytky jídel a pravidelně vynášejte koš. Udržením domácnosti v čistotě předejdete řadě problémů, hlavně následnému boji s jejich odstraněním. Nemusíte však panikařit, stačí vyzkoušet nejprve pár domácích, levných způsobů, které mohou být stejně účinné jako prostředky nabízené v obchodech.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradu před hraboši a dalšími škůdci ochrání česnek
Zdroj obrázku: Freepik

Co švábi nesnáší?

I když švábi patří mezi tvory, co jim nedělá problém přežívat ve špíně, i oni nesnáší některé pachy. Patří mezi ně především bobkový list, který můžete dát tam, kde jste tento hmyz spatřili. Nastražte jej také v rozích místnosti, pod sporák, dřez a kolem odpadkového koše. Švábi také nemusí kyselé prostředí. V tomto případě hraje důležitou roli citronová šťáva. Vymačkejte šťávu z jednoho citronu, smíchejte ji s malým množstvím vody a nastříkejte na místa, kde jste naposledy spatřili šváby. Citron zároveň tato místa vydezinfikuje.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří zahradníci zdobí rostliny žlutou mašlí. Tahle netypická dekorace má překvapivě skvělé účinky

Šanta kočičí

Šanta kočičí je velice oblíbenou bylinkou pro kočky, pro šváby je však pravým opakem. Bylinku vložte do malých propustných sáčků a zavěste do skříněk, kde skladujete potraviny. Nezapomeňte listy pravidelně obměňovat, abyste udržovali silné aroma.

Domácí prostředek

Připravit si můžete také domácí roztok. Stačí nalít do rozprašovače ocet a pár kapek mátového oleje. Aplikujte na všechna místa, kde by se mohl tento hmyz objevit. Poslední možností je rozmístit po domácnosti česnek nebo sušenou cibuli v prášku. Pro zvýraznění vůně přidejte drcené bobkové listy.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-roaches-in-your-home/
Přidat na Seznam.cz