White Bowl With Large Sea Salt Brown Bright Wooden Table

Sůl je přírodním čističem na skvrny a připálené nádobí

Sůl zcela jistě každý zná a všichni ji denně používáme. Tradičně se uplatňuje jako ochucovadlo. Zde její využití však nekončí, může fungovat při odstraňování skvrn od červeného vína. Tím její oblíbenost v domácnosti jen vzroste.

Na nábytek i spálené nádobí

Jistě se vám již několikrát stalo, že jste připálili hrnec. To se občas stane každému. Problém ale nastává v okamžiku zbavování se připálenin. Řešení přichází v podobě soli. Spálené dno zalijte vodou a přisypte sůl. Když necháte sůl přes noc působit, druhý den půjde hrnec lehce vyčistit. Nejenže bude drhnutí snadnější, dokonce nádobí nebude cítit po spálenině.

Mohlo by vás zajímat:  Dlažební kostky vyčistí nejen od mechu domácí octový postřik

I na proutěný nábytek lze sůl použít. Překvapivě i na něco tak choulostivého, jako je nábytek. Zežloutnutí zahradního nábytku může být způsobeno jeho dlouhým pobytem na vzduchu. Vezměte kartáč, namočte ho do slané vody a nábytek pořádně vydrhněte. Po uschnutí na slunci získá původní vzhled.

Zdroj obrázku: Freepik

Snadné odstranění skvrn od vína

Rozlití červeného vína je nepříjemné. Dostat skvrny z různých povrchů bylo vždy nemožné. Nicméně i v tomto případě vám pomůže sůl. Na skvrnu na koberci, pohovce nebo oblečení nasypte hromádku soli, k tomu přidejte citronovou šťávu a nechte nějaký čas působit. Po vyprání nikdo ani nepozná, že jste kdy víno vylili.

Mohlo by vás zajímat:  Jakmile se objeví, lidé utíkají do lékárny. Opar přitom vyléčí i zelenina, med či bylinky

Při zranění i nemoci

Jakkoliv neuvěřitelně to zní, i v tak vážných situacích, jako je nemoc či zranění, můžete na pomoc zavolat sůl. Při pořezání stačí ve sklenici rozpustit v teplé vodě sůl a ránu takto polévat. Nejprve to asi bude bolestivé, avšak přispěje to k zastavení krvácení a následnému hojení ran.

Starý a nejznámější lék na bolest v krku je právě kloktání slané vody. Už kdysi bylo známo, že kloktání vlažnou slanou vodou pomůže. Až budete příště sužováni bolestí krku, vyzkoušejte tento starý recept. I tak nepříjemná záležitost, jako je bolest zubů, může být zlepšena výplachem úst slanou vodou. Už si tak nebudete muset brát volno od všedních povinností.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/cleaning-with-salt-20-must-know-hacks-for-a-clean-house/
Přidat na Seznam.cz