Sukulenty přežijí náročné podmínky, určité chyby ale mohou vést k jejich uvadnutí
Sukulenty patří mezi rostliny, které vydrží i náročné podmínky. Nebojí se vysokých teplot a mírného zalévání. I přes veškeré úsilí se může stát, že se sukulenty zhoršují. Jaké může mít vadnutí sukulentů příčiny?
Sukulenty jsou oblíbenými rostlinami v domácnostech
Jsou to rostliny, které rádi pěstujeme doma. Nemají totiž velké požadavky na péči, vybírají si je lidé, kteří s pěstováním květin teprve začínají. Jejich velkou výhodou je bujný růst a také fakt, že nevyžadují časté zalévání. Mohou totiž uchovat přebytečnou vodu v listech. Jsou také originální výzdobou interiéru. Pokud jim vytvoříte správné podmínky, budou vám růst i kvést.
I když se o rostlinu staráte, jak nejlépe umíte, pokojové rostliny v našich očích vyblednou a mohou zemřít. Důvodem jsou některé chyby, kterých je potřeba se vyvarovat. Jednou z nich je nedostatek světla, kterého sukulenty potřebují velmi mnoho. Prosperují na prosluněných parapetech a v letní sezoně se jim bude dobře dařit na balkonech a terasách. Pokud bude rostlina často ve stínu, začne vadnout a snadněji se k ní dostanou roztoči.
Sukulenty potřebují vhodný podklad
Půda by měla být propustná, aby přebytečná voda mohla odtékat a nezpůsobovala hnilobu kořenů. V obchodech seženete vhodný substrát přímo pro sukulenty. Můžete si ho ale namíchat sami ze zahradní půdy s pískem, keramzitem nebo jemným štěrkem. Sukulenty nevyžadují časté zalévání. V létě, když jsou vysoké teploty, je stačí zalévat dvakrát týdně, v zimě to dělejte jednou měsíčně.
Sukulenty a kaktusy jsou teplomilné rostliny, proto je nutné je udržovat v teple. Během odpočinku, což je na podzim a v zimě, by jim měla být zajištěna odpovídající teplota vzduchu. V zimě by neměla spadnout pod 10 stupňů, jinak rostlina ztratí listy a uvadne. Rostliny sice patří mezi odolné, ale je třeba je zásobit hnojivy, které jsou bohaté na draslík a fosfor.
Zdroj: https://www.gardenersworld.com/how-to/grow-plants/how-to-grow-succulents/