Střídejte zeleninu, kterou pěstujete

Abyste se vyhnuli půdním chorobám, vytvořte si na zahradě tříletý harmonogram střídání výsadby a zasaďte na ni vaše rajčata a obměňujte je s nepříbuznými plodinami, jako jsou kukuřice, fazole nebo salát nebo zde vypěstujte krycí plodinu. To vám umožní osvítit půdu sluncem a přerušit cyklus nákazy. Ujistěte se, že nesadíte rajčata stále na stejné místo, kde jiné druhy rostlin ze stejné čeledi (papriky, lilek a brambory) rostly v předchozích dvou letech. To pomůže k zachování jejich zdraví. Pokud to není možné, pěstujte rostliny odolné proti nákaze, pokud si myslíte, že je vaše půda nakažena vadnutím Fusarium nebo Verticillium.

Zbavte se nakažených rostlin

Nikdy nekompostujte nakažené rostliny, protože tím riskujete rozšíření nákazy do zbytku vaší zahrady. Raději nakažené rostliny a veškerý zahradní odpad jako kompost nebo plevel, který s nimi přišel do styku, vyhoďte nebo spalte.

Pěstujte odrůdy odolné proti chorobám

„Celebrity“ – Je odrůda odolná proti nákaze stonků Alternaria, Fusarium 1 a 2, háďátkům, šedým tečkám na listech, rajčatového mozaikového viru a vadnutí Verticillium.

„Italian Gold“ – Je odolnější proti hnití.

„La Rossa“ – Je odolná proti Verticillium a Fusarium 1 a 2.

„Neptune“ – Vysoká teplotní tolerance a odolnost vůči bakteriálnímu hnití. Tato odrůda je také odolná vůči vadnutí Fusarium 1 a 2, hnití Verticillium 1 a šedým tečkám na listech.

„Rutgers VFA“ – Je známá pro svou odolnost vůči Verticillium a Fusarium.

„Ildi žluté“ – Je odolná proti Verticillium a Fusarium, Tobacco mozaikového viru a nákaze stonků Alternaria.

„Stupické“ – Velmi brzy produkuje a je odolná vůči chladu.

„Sunmaster“ – Velmi odolná vůči teplu. Může být opylování v teplotách mezi 31 až 36 ° C. Také je velmi rezistentní vůči Verticillium a Fusarium 1 a 2 a Alternaria.

Přidat na Seznam.cz

2 Odpovědi na “Střídejte zeleninu, kterou pěstujete”

Komentáře jsou uzavřené.