Rajcata

Střídejte zeleninu, kterou pěstujete

Abyste se vyhnuli půdním chorobám, vytvořte si na zahradě tříletý harmonogram střídání výsadby a zasaďte na ni vaše rajčata a obměňujte je s nepříbuznými plodinami, jako jsou kukuřice, fazole nebo salát nebo zde vypěstujte krycí plodinu. To vám umožní osvítit půdu sluncem a přerušit cyklus nákazy. Ujistěte se, že nesadíte rajčata stále na stejné místo, kde jiné druhy rostlin ze stejné čeledi (papriky, lilek a brambory) rostly v předchozích dvou letech. To pomůže k zachování jejich zdraví. Pokud to není možné, pěstujte rostliny odolné proti nákaze, pokud si myslíte, že je vaše půda nakažena vadnutím Fusarium nebo Verticillium.

Mohlo by vás zajímat:  Výsadba a hnojení rajčat

Zbavte se nakažených rostlin

Nikdy nekompostujte nakažené rostliny, protože tím riskujete rozšíření nákazy do zbytku vaší zahrady. Raději nakažené rostliny a veškerý zahradní odpad jako kompost nebo plevel, který s nimi přišel do styku, vyhoďte nebo spalte.

Pěstujte odrůdy odolné proti chorobám

„Celebrity“ – Je odrůda odolná proti nákaze stonků Alternaria, Fusarium 1 a 2, háďátkům, šedým tečkám na listech, rajčatového mozaikového viru a vadnutí Verticillium.

„Italian Gold“ – Je odolnější proti hnití.

„La Rossa“ – Je odolná proti Verticillium a Fusarium 1 a 2.

Mohlo by vás zajímat:  Bez pórku nebo cibule se obejde jen málo receptů. Využijte jejich vlastnosti na maximum

„Neptune“ – Vysoká teplotní tolerance a odolnost vůči bakteriálnímu hnití. Tato odrůda je také odolná vůči vadnutí Fusarium 1 a 2, hnití Verticillium 1 a šedým tečkám na listech.

„Rutgers VFA“ – Je známá pro svou odolnost vůči Verticillium a Fusarium.

„Ildi žluté“ – Je odolná proti Verticillium a Fusarium, Tobacco mozaikového viru a nákaze stonků Alternaria.

„Stupické“ – Velmi brzy produkuje a je odolná vůči chladu.

„Sunmaster“ – Velmi odolná vůči teplu. Může být opylování v teplotách mezi 31 až 36 ° C. Také je velmi rezistentní vůči Verticillium a Fusarium 1 a 2 a Alternaria.

Přidat na Seznam.cz

2 Odpovědi na “Střídejte zeleninu, kterou pěstujete”

Komentáře jsou uzavřené.