Ketogenic Low Carbs Diet Food Selection White Wall

Strašák cholesterol už vás děsit nemusí. Okořeňte si život a dívejte se, jak mizí

Vysoký cholesterol je většinou spojovaný s nemocemi, jako je mozková mrtvice, onemocnění tepen a jiné. Čím více cholesterolu v krvi máme, tím vyšší riziko kardiovaskulárních onemocnění hrozí. Právě hladinu cholesterolu hodně ovlivňuje to, co denně sníte. Kořením a bylinkami různých druhů si můžete od jeho vysoké hladiny pomoci. Jaké v tomto případě použít?

Kdy je třeba zbystřit a hlídat si hladinu cholesterolu?

Pokud máte podezření na to, že byste mohli mít vysoký cholesterol, nejdříve bude nutné si udělat krevní test, který určí jeho koncentraci, a navíc zjistíte i další informace, jako je hladina LDL cholesterolu, hladina HDL cholesterolu a další údaje. Jaké jsou normy? Celkový cholesterol by měl vyjít v hodnotě pod 200 mg/dl. Největším problémem je vysoká hladila LDL cholesterolu, což je ten špatný.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný popel rostliny vyživí, upraví pH půdy a zvýší ochranu před škůdci

Ten může mimo jiné za to, že se vám bude hůře dýchat, vaše tělo bude obtížně zpracovávat potraviny a celkově bude přispívat k tomu, že nebudete žít optimálně. Vysoká hladina by vás měla donutit změnit životní styl a stravu. A jak poznáte, že to máte s cholesterolem špatné? Některé příznaky budou viditelné. Mezi takové patří například rychlá únava, bolesti nohou nebo obtíž zapamatovat si základní informace.

Zdroj obrázku: Freepik

Hladinu cholesterolu můžete snížit pomocí bylinek

K vysoké hladině cholesterolu si můžete „pomoci“ tím, že budete jíst potraviny, které nejsou pro tělo vhodné. Smažená jídla, hotovky, bramborové hranolky, tučná masa nebo tavené sýry – to je jen malý výčet potravin, které byste si měli raději odpustit. Jak ale naopak snížit hladinu cholesterolu? Je to velmi jednoduché. Do jídelníčku zařaďte koření nebo bylinky, které mají spoustu vlastnosti a dokážou přirozeným způsobem jeho hladinu korigovat.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat kiwi?

Jaké potraviny si můžete dopřát ve větší míře? Je to kefír, vejce, krupice, celozrnný chléb, hnědá rýže, dostatek ovoce a zeleniny nebo libové maso, nejlépe krůtí a telecí. Pokud si budete chtít dát alkohol, mělo by to být nejlépe suché víno. V případě vysokého cholesterolu budete muset začít žít jinak a součástí by měla být dieta. Nemusí být přísná, ale musíte se naučit správně se stravovat, a to po zbytek života.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/heart-health/11-foods-that-lower-cholesterol
Přidat na Seznam.cz