Raspberry 3454504 1920

Šťavnaté maliny zachutnají i pokožce. Regenerační maska pleť rozzáří a vyživí

Maliny patří mezi oblíbené ovoce, které si často trháme na zahradě přímo do pusy. Pokud si ale vytvoříte zásoby, ukážeme vám několik tipů, jak je využít nejen v kuchyni, ale také v péči o pleť. Jsou plné různých druhů vitamínů a dalších látek, které našemu tělu prospívají.

Malinami můžete nahradit nezdravé mlsání

Maliny jsou sladké, takže jimi můžete nahradit nezdravé sladkosti nebo další průmyslově vyráběné potraviny, které vašemu tělu nic nedají. Můžete si z nich vyrobit domácí limonádu, hodí se do jogurtu nebo jako ozdoba na palačinky. Mnoho lidí z nich vyrábí také džem, který patří mezi oblíbence.

Mohlo by vás zajímat:  Lahodné rozinky nahradí sladkosti a prospějí zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Maliny jsou plné antioxidantů, hlavně ty tmavé kousky. Vitamin B je také jejich nedílnou součástí, takže pokud si dáte hrst malin denně, můžete se tím zbavit stresu a uklidnit se například po náročném dni. Minerální látky, jako je fosfor, železo nebo zinek, přispívají ke správnému fungování celého těla.

Maliny využijte k výrobě pleťových masek

Maliny si posbíráte hlavně v létě, je tedy nejvyšší čas studovat recepty, jak je nejvíce využít. Vyrobit si můžete regenerační masku. Vezměte si deset kousků malin, rozmačkejte je, přilijte několik kapek olivového oleje a vaječný žloutek. Smíchejte, naneste na obličej, nechte patnáct minut působit a nakonec opláchněte vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Avokádo zraje rychle, při správném skladování vydrží i několik dní a bude vždy po ruce
Zdroj obrázku: Freepik

Zkusit můžete také adstringentní masku, která je vhodná pro mastnou pleť. Smíchejte dvanáct malin s pěnou od proteinu. Aplikujte na obličej, ale vyhněte se oblasti očí. Maska vyčistí pleť, napne póry a bude svěží. Po 15 minutách obličej opláchněte teplou vodou. Pokud chcete pokožce dopřát výživu, rozmačkejte několik malin, přidejte lžičku smetany a med. Důkladně promíchejte, naneste na obličej, nechte 15 minut působit a nakonec opláchněte vodou. Po maskách můžete na obličej dát hydratační krém. Maliny si lze zamrazit a mít je tak kdykoliv k dispozici nejen na pečení koláčů, ale právě na problémy s pletí.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-raspberries
Přidat na Seznam.cz