News 1172463 1920

Staré noviny nikdy nevyhazujte. Své uplatnění najdou na každé zahradě

Máte doma také hromadu nevyužitých novin do sběru? Než je tam odvezete, počkejte ještě chvíli. Možná že by se pro ně našlo i trochu jiné využití než recyklace nebo skládka. Co třeba zahradničení? Pokud trávíte hodně času na své zahradě, budou se vám tam velmi hodit. Tohle jsou jejich hlavní výhody při boji s plevelem:

  • Ušetří vám spoustu času
  • Nebudete už muset plít
  • Záhony zůstanou čisté

Boj s plevelem

Odstraňování plevele může být nepříjemný a namáhavý úkol. Asi to znáte. Sotva plevel vytrháte, za týden ho tam máte znovu. Prostě nekonečná práce. My vám teď ale ukážeme jednoduchý trik, jak se ho pomocí starých novin zbavit. Je to opravdu velmi jednoduché a fyzicky nenáročné. Vše, co budete potřebovat, jsou pouze staré noviny, které jste už přečetli a chystali se je vyhodit.

Mohlo by vás zajímat:  Granátová jablka a jak pěstovat granátovník?
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak na to

Shromážděte dostatek starých novin, kterými pokryjete vybrané oblasti, které budete chtít uchránit před plevelem. Noviny umístěte kolem již zasazených rostlin. Poté je lehce pokropte zahradní hadicí, tak aby nebyly mokré, ale spíše jen navlhčené. Někdy se doporučuje několik hodin počkat, nicméně můžete prakticky ihned je zakrýt mulčovací kůrou. Naneste silnou vrstvu a buďte v tomto opravdu pečliví, ať při silnějším větříku je nesbíráte u sousedů. Tím, že plevel zakryjete, zabráníte k němu průnik slunečních paprsků i čerstvého vzduchu. Plevel se po čase zadusí a uhyne, a to i včetně kořínků!

Mohlo by vás zajímat:  Len není jen surovinou na výrobu oblečení, drobná semínka lze i netradičním způsobem konzumovat

Dokonalý efekt

Pokud použijete noviny ušetříte finance za plachty v zahradnictví, což se určitě vyplatí, zvláště pokud máte hodně zarostlých záhonů. Díky mulčovací kůře navíc záhony budou vypadat hezky upraveně a uklizeně. Možná si teď říkáte, že noviny se po čase rozloží a plevel bude znovu růst. Ano, noviny se skutečně po čase rozloží, nicméně dříve, než se to stane, udusí se veškerý nechtěný plevel a vaše záhony tak zůstanou krásně čisté i po jejich rozložení.

Přidat na Seznam.cz