Planting 865294 1920

Stačilo osázet zahradu těmito rostlinami a tempo jejich růstu překvapilo sousedy

Právě jste se nastěhovali do nového domu a na zahradu nezbývá tolik peněz? Nebo byste potřebovali spíše živý plot? S těmito rostlinami to dokážete.

Zahradnictví sice nabízejí širokou paletu stromů a keřů, různých tvarů, druhů a velikostí, ale ne vždy se jedná o levnou záležitost. Jak to ale udělat, když pozemek je příliš pustý a prázdný. Slunce neúprosně pálí a nikde žádný stín. Vaše zahrada připomíná spíše staveniště než relaxační zónu a rodinný rozpočet je napnutý k prasknutí.

Řešením mohou být rychle rostoucí rostliny

Jak vybírat, abyste neudělali chybu? Na Velkém pozemku mohou být vysázeny vysoké stromy i keře, u menších pozemků se vyplácí dát přednost keřům a menším, pomalu rostoucím stromům.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se starat o zahradu a neutratit při tom majlant? Tipy, které přijdou vhod nejenom začátečníkům

U vysazování stromů vždy počítejte s tím, že porostou nejen do výšky, ale zároveň se rozkošatí a budou potřebovat více místa kolem sebe. Proto stromky a keře vysazujte s rozmyslem a mírou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zvažte před vysázením

  • Kvalitu půdy
  • Vlhkost půdy
  • Sluneční svit

Pnoucí rostliny jsou velmi užitečné na pergolách a zajistí vám dostatek stínu a poskytnou závětří. Pnout se mohou i po mříži nainstalované podél zdí nebo plotů. Vytváří zelené, velmi působivé stěny.

Mezi rychle rostoucí stromy patří bříza a jasan. Jsou velmi vhodné na velké pozemky. Rychle přehradí výhled do okolní, mnohdy hospodářské, nebo nevzhledné krajiny. Hodí se i do podmáčené půdy.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat ibišek zahradní

Dub červený dobře roste na slunných místech a nevadí mu ani chudá půda. Naopak v úrodných půdách se daří javoru.

Jestliže chcete oživit svoji zahradu něčím zvláštním, vsaďte na olivu úzkolistou, které se daří v suché, písčité půdě na slunných místech. Vytváří nádhernou, širokou korunu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Keře přináší pestrost

Jestliže chcete nechat svoji zahradu rozkvést, vsaďte na komule davidova, které se právem říká motýlí keř. Záplavu květů vám též přinesou weigelie, forsythie známé spíše pod označením zlatý déšť anebo deutzia scabra. Jedná se o velmi dekorativní keře, které vaši zahradu zaplní barvami.

Mohlo by vás zajímat:  Kapradiny potřebují dostatek vlhkosti a přítmí. Jsou ideální k jezírku i do stinného kouta zahrady

Toužíte po keři, který by vás při každém příchodu domů pozdravil svojí jedinečnou vůní? Vsaďte na jasmín. Který je odolný vůči nepříznivým podmínkám a dobře snáší i částečný stín.

Dobrou službu vám též udělá ptačí zob nebo náprstník.

Přidat na Seznam.cz