Pedestrian Walkway Park

Stačí trocha betonu, igelitové pytle a vznikne dokonalý zahradní chodníček, který by od firem stál majlant

Kdo má zahradu jistě přemýšlí nad tím, že na ní vybuduje systém cestiček a chodníčků. Ty mohou mít celou řadu podob. Kdo volí jednoduchou a na pohled obyčejnou klasiku, ten sáhne například jenom po štěrku, nebo zámkové dlažbě. Kdo chce být originální, toho zaujme náš tip na netradiční provedení, které vypadá, jako by bylo z unikátních kamenů. Ve skutečnosti je základem jenom trocha betonu, který je nutné správně použít.

Namíchejte beton

Základem je namíchaný beton. To dnes už není absolutně nic složitého. Stačí trocha písku, několik pytlů s cementem a voda. Vytvoří se směs, která je základem pro naprosto originální zahradní chodník, který zaujme každého. Nejprve svým vzhledem a za několik let také svou odolností. Beton se používá desítky let ve stavebnictví a tak je jasné, že je zárukou odolnosti a životnosti. Díky tomu i vám takový chodníček vydrží a hlavně, bude velmi jednoduchý na údržbu.

Mohlo by vás zajímat:  Vlastní pergola na zahradě poskytne příšeří a místo k setkávání, stavba lze začít jednoduše

Připravte igelitové pytle

Jakmile je beton namíchaný, můžete ho použít. Řada lidí by na to šla naprosto jednoduchou metodou, kdy ho vylijí a rozhrnou na místo, kudy má vést zahradní chodník. Takový chodník ale nebude vypadat nijak originálně. Proto je třeba mít po ruce také několik igelitových pytlů, do kterých budete beton plnit. Bez těch se při realizaci originálního chodníku neobejdete.

@ideatimes

If we want,beautiful ideas are everywhere?#viral #relaxing #gardenproject #gardeninghacks #lifetipsshare #creative #ideatimes #foryoupage #foryou

♬ I’M FEELING LUCKY – Ellen Once Again

Postupujte krok za krokem

Postup tvorby originálního betonového chodníčku je velmi jednoduchý. Několik lopat betonu dejte do pytle, několikrát s ním hrkněte a poté ho zavažte uzlem. Následně tento pytel dejte na místo, kudy povede chodníček. A to uzlem dolů. A takto postupujte dále a pokládejte jeden naplněný pytel betonu vedle druhého. Když je hotovo a základ cesty vytvořen, nechte beton tuhnout. Když je tvrdý, opatrně rozřízněte jednotlivé igelity a ty sundejte. Výsledkem je originální cestička, která vypadá jako vytvořená z betonových bloků. Přitom jednoduše, za pár korun.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz