Front Yard Landscape Design With Multicolored

Správná péče udrží trávník i přes léto svěží a zelený

Léto je obdobím, které lidé tráví volnočasovými aktivitami. Někdo vyrazí na turistiku po horských hřebenech, jiný sedne na kolo nebo se uvelebí na dece na městském koupališti. Zahrádkáři mají pochopitelně také léto rádi, protože je časem, kdy dozrává úroda, jíž se věnují už od jara. Příliš teplé dny jsou ale náročné nejen pro lidi, ale také pro zahradu.

Jak pečovat o trávník v horkých dnech

Trávník vyžaduje pravidelnou závlahu a sekání, aby byl stále svěží a zelený. Při sekání je ale třeba dohlížet na to, abyste ho nesekali na příliš nízko. Pak bude hodně trpět od slunečních paprsků, které v trávníku vypálí hnědá místa, na nichž tráva uschne. Základní pravidlo sekání zní nesekat na minimální výšku.

Mohlo by vás zajímat:  Pět důležitých kroků při péči o trávník v září

Dalším pravidlem je zalévat trávník spíše brzy ráno nebo zase až později večer, kdy už sluneční paprsky tolik nepálí, a proto ho nemohou spálit. Voda v zemině i díky tomu zůstane déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, když slunce trávník spálí

Samozřejmě se snadno může stát, že slunce trávník spálí a zůstanou na něm mapy suché trávy. Pak je nutné ho sestříhat na nízko a pravidelně ráno a večer dodávat závlahu, aby se opět zazelenal. Můžete také provést vertikutaci a trávník provzdušnit, aby se voda lépe dostala ke kořenům. Suchou trávu shrabte a dejte na kompost.

Mohlo by vás zajímat:  Trávník potřebuje správné zalévání, sekání i péči o půdu

Tato péče bude trvat asi tři až čtyři týdny, než se dočkáte toho, že trávník opět vyroste do správné výšky a bude zelený.

Test na zjištění, je-li trávník správně zalitý

Abyste poznali, že má trávník dostatek vláhy, můžete použít jednoduchý test s použitím většího šroubováku. Ten vezmete a zapíchnete do trávníku. Půjde-li do zeminy hladce po celé délce, asi 15 centimetrů, je trávník správně zalitý. V opačném případě bude nutné zálivku přidat.

Zdroj: https://bioadvanced.com/lawn-care-keeping-lawns-healthy-summer-lawn-watering-guide
Přidat na Seznam.cz