Green Grass

„Sousede, kvůli vám mám kus trávy zelenější než jinde,“ naštvalo mě při pohledu na pozemek

Rozhlédnu se po zahradě a vidím, že tráva není všude stejně zelená. Mnohem sytější, dokonalejší barvu má na několika místech. A začínám pátrat, proč tomu tak je. Dal jsem tam snad více osiva? Nebo jsem tam nasypal více hnojiva? Či se jedná o lokální zázrak a je tam snad mnohem lepší půda? Ani jedna odpověď není správná. Stačilo se jít podívat ještě několikrát a zjistil jsem, že za to může můj soused.

Je to vodou

Dumal jsem, čím může být, že na některých místech je můj trávník zelenější. Prokazatelně je v lepší kondici, má příjemnější barvu a je také hustší. A na co jsem přišel? Je to vodou. Ne, rozhodně těch několik míst nezalévám jinou vodou ani je nezalévám více. Ale s intenzitou zalévání to souvisí. On mi totiž tahle místa zalévá soused.

Mohlo by vás zajímat:  Díky vertikutaci se trávník promění v hustý zelený koberec, který bude pýchou zahrady po celý rok
Zdroj obrázku: Freepik

Zaléváte mi trávu!

Když jsem si byl jistý, oznámil jsem mu to. „Sousede, kvůli vám mám kus trávy zelenější než jinde,“ naštvalo mě. On chvíli nechápal, jak je to možné, proč by za to mohl právě on. Tak jsem mu řekl, ať zapne svůj zavlažovací systém a dívá se. Stačilo pár minut a to ho přesvědčilo. Bylo jasně vidět, jak jeho zavlažování nestříká vodu jenom na jeho trávník, ale jak stříká vodu také na mou trávu. A to jenom na pár míst, dohromady ani ne 3 čtverečné metry. O to více je ale změna barvy markantní, teď to vypadá jako fleky.

Mohlo by vás zajímat:  Mirka: Každý se podivoval, kam všude jsem přidávala cukr. Známý bílý zabiják však fungoval úplně naopak

Zavlažujte ručně jako ostatní

„Buď si zavlažování posuňte, nebo zalévejte ručně jako všichni ostatní,“ chtěl jsem po něm. To se mu moc nezamlouvalo. Nakonec tedy upravil polohu zavlažovače tak, aby na můj pozemek nedostříknul. Zároveň ale měl problém s tím, že celkově nepokryl ten svůj. To je ale jeho smůla, ať si to vyřeší, jak chce. Já chci mít trávník všude stejný, stejně hustý a všude stejně barevný. Ne že na několika místech bude jiný, protože tam dostříkne sousedova voda. Na mém pozemku by ani kapka té jeho neměla co dělat.

Mohlo by vás zajímat:  V zimě potřebuje trávník také péči. Přečká pak bez úhony až do jara

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek.

Přidat na Seznam.cz