Sugar 1514247 1280

Cukr dodá energii také zahradě, na louce zase může zachránit včelí život

Cukr je ideální živnou půdou pro bakterie, je také zodpovědný za tvorbu akné a dalších kožních onemocnění. Je jednou z příčin obezity a přispívá k onemocnění dásní. Cukr byl před několika desítkami let žádanou komoditou, dnes se jí přitom spousta lidí vyhýbá. Stojí ale za to mít ho pořád po ruce, protože ho můžete použít na svou zahradu.

Nemusíte si s ním sladit nebo ho přidávat do pečení

Cukr je výborné hnojivo pro rostliny, které také chrání před škůdci. Prokázalo se, že účinně dokáže zničit hlístice, které žijí v zemi a ničí kořeny rostlin. Stačí pospat cukrem místa výskytu nebo ho rozpustit ve vodě.

Mohlo by vás zajímat:  Známá kosmetická značka rozšiřuje spolupráci s organizací v oblasti ochrany vodních toků na celém světě

Na jaře mnoho rostlin ožívá. Nejkrásnější jsou ty, které rostou rychle a uvolňují pupeny barevných květin. Pokud je chceme pravidelně vyživovat, dejte jim vodu s rozpuštěným cukrem. Tím květině dodáte základní minerály a živiny. Cukr pomůže také řezaným květinám. Díky němu vydrží ve váze mnohem déle, než jejich listy začnou uvadat. Stačí dál lžičku cukru do vody. Tento trik používá dnes snad každé květinářství.

Zdroj obrázku: Pixabay

Cukr je skvělou pochoutkou pro včely

Pokud uvidíte na louce včelu, která se usadila v trávě, a máte po ruce cukr, stačí ho položit vedle ní. Včela s radostí využije tuto svačinu a bude mít poté sílu odletět na další rostliny. Populace včel totiž každý rok rapidně klesá a je potřeba jim pomoci. Pomocí cukru můžete venku při pikniku vytvořit past, na kterou se bude chytat veškerý otravný hmyz. Tím ochráníte nejen sebe, ale také jídlo, které si s sebou na piknik přinesete.

Mohlo by vás zajímat:  Antioxidanty pročistí tělo od škodlivých látek. Při pravidelné konzumaci se můžeme těšit na pevné zdraví

Cukr je skvělým přípravkem na špinavé ruce, pokud pracujete na zahradě. Pomůže ale také se skvrnami od trávy, které najdete na dětských kalhotách. Hrst cukru rozmíchejte s trochou vodu a vtírejte do špinavých oblastí. Cukr můžete použít proti mravencům. I když na zahradě přímo neškodí, mohou se dostat do domu a poškodit zásoby potravin.

Přidat na Seznam.cz