Closeup Sunflower Bee Flying Near It Sunny Day

Slunná část zahrady je stvořená pro oblíbené druhy květin

Vzkvétající zahrada na slunné jižní straně vašeho domova je rájem, který čeká na naplnění zářivými barvami a dechberoucími vůněmi. Hojnost slunečního světla otevírá svět možností, pokud jde o výběr květin, kterým se v těchto podmínkách daří. V tomto článku vám představíme výběr květin milujících slunce, které se dokonale hodí na jižní stranu vaší zahrady a zajistí ohromující pohled.

Slunečnice

Slunečnice jsou typickým symbolem slunce a veselosti, díky čemuž jsou ideální volbou pro slunnou část zahrady. Jejich velké, zářivé květy sledují slunce po celý den a šíří radost a teplo. Slunečnice se svou působivou výškou vytvoří poutavý ústřední bod v každé zahradě a jejich zlaté okvětní lístky přinesou do vašeho venkovního prostoru nádech léta.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhodit po odkvětu cibulky narcisů je obrovská chyba. Stačí málo a vykvetou příští rok znovu

Růže

Královna zahrad je dokonalým řešením pro zahrady zalité sluncem, protože miluje spoustu slunečního světla. Růže také nemají rády nadměrnou vlhkost, díky čemuž je pro ně jižní strana zahrady ideálním místem. Růže navíc nepotřebují zálivku, pokud zahradu nezasáhne dlouhé sucho. Královna zahrad přichází v mnoha barvách, vybrat si můžete i vonné odrůdy, díky kterým si v létě užijete nejen hýření barev, ale i nádhernou vůni.

Zdroj obrázku: Freepik

Třapatka

Třapatky jsou odolné a veselé květiny, kterým se daří na plném slunci. Mohou se pochlubit zlatožlutými okvětními lístky obklopujícími tmavý centrální kužel, což vytváří výrazný a zajímavý kontrast. Třapatka dodává každé zahradě rustikální kouzlo a přitahuje opylovače, jako jsou motýli a včely.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat muškáty

Afrikán

Afrikány jsou známé svou schopností odolávat intenzivnímu teplu a slunečnímu záření, díky čemuž jsou oblíbenou volbou pro slunné zahrady. Jejich jasně žluté, oranžové a červené květy bohatě kvetou a dodávají venkovnímu prostoru veselý nádech. Afrikány jsou také známé pro své přirozené vlastnosti odpuzující škůdce, a proto mimo jiné působí jako ochránci zbytku vaší zahrady.

Zdroj: https://www.countryliving.com/gardening/garden-ideas/g24942296/full-sun-perennials/
Přidat na Seznam.cz