Nature 3427713 1280

Slimákům zákaz vstupu. Tyto květiny je vyženou, a ještě rozveselí celou zahradu

Existují některé rostliny, které mají přirozenou schopnost odstrašit slimáky a zmírnit jejich výskyt na zahradě. Pokud se tedy bojíte o malé sazeničky nebo rostlinky salátu, přidejte na zahradu některou z těchto rostlin a získáte přírodní a často překvapivě dobře fungující repelent právě proti slimákům a jejich nezřízenému okusování rostlin.

Lichořeřišnice

Lichořeřišnice je jednoletá rostlina, která velmi rychle roste. Její bujný růst je doplněn krásnými barevnými květy, které jsou navíc jedlé, takže mohou posloužit jako originální dekorace například na dorty nebo do salátu. Je však zajímavé, že funguje také jako přírodní odpuzovač proti šnekům a slimákům, takže se stane přirozenou ochranou dalších rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradu před hraboši a dalšími škůdci ochrání česnek
Zdroj obrázku: Pixabay

Flox

Mezi okrasné rostliny s praktickou funkcí pro odstrašení slimáků se řadí také barevné floxy. Ty se hodí víceméně kamkoliv a poslouží jako příjemná dekorace na okraji záhonku či zahrady. Nemají velké nároky na pěstování a potěší svými barevnými květy.

Levandule

U levandule se není čemu divit, že dokáže odradit slimáky a šneky, protože má přirozeně silné aroma. Kromě toho navíc příjemně provoní celou zahradu. Levandule na zahradu patří i z toho důvodu, že fungují jako přirozené lákadlo pro opylovače, jako jsou včely nebo krásní motýli. Skvěle se jim bude dařit hlavně na slunném stanovišti s propustnou půdou.

Mohlo by vás zajímat:  Znepříjemněte mravencům pobyt u vás doma. Uvidíte, že se brzy dají na ústup

Zahradní lilie

Další zahradní rostlinou, která kombinuje krásné kvetení a praktickou funkci pro zastrašení a odrazení slimáků, je rozhodně lilie. Jde o trvalku, která z cibule bez problémů může vyrůstat každý rok. Krásný vzhled mají tyto květiny hlavně na zahradě, ale pozor při snaze o utržení do vázy, protože příliš rychle opadávají a neudělají takovou parádu jako běžné kulturní a více šlechtěné lilie. Jejich ochrana před slimáky je však dostatečným bonusem.

Přidat na Seznam.cz