Fly Landing Banana Insect Old Furta Close Up House Fly

Ovocné mušky se nevyhýbají žádné kuchyni. Vyzrát na ně lze jednoduchou pastí

Jak se zbavit ovocných mušek, které mohou způsobit problémy zejména v kuchyni? Někdy je to velmi těžké. Ovocné mušky se objevují hlavně v jarních měsících, protože to v kuchyni všechno krásně voní, a najdete je také na terasách, protože se začíná pobývat na zahrádkách. Tento drobný hmyz může napáchat velké škody, proto je potřeba jednat rychle.

Vyrobte si jednoduchou past na mušky

Kde se vůbec ovocné mušky berou? Je to velmi jednoduché. Láká je vůně čerstvé zeleniny a ovoce, které nemáte uložené v lednici. Ovocné mušky jsou nebezpečné hlavně v tom, že dokážou naklást stovky vajec během několika dnů. Ovocná muška je vlastně maličká muška, kterou můžete zahlédnout velmi brzy na jaře a žít pak může do konce podzimu. Pro domácnost ale znamená pohromu, protože může poškodit ovoce, zeleninu i další potraviny.

Mohlo by vás zajímat:  Péče o pokojové rostliny není náročná, stačí znát základní pravidla, aby krásně rostly

Tento hmyz měří pouze několik milimetrů a žije hlavně u ovocných stromů. Pokud máte v domácnosti ovoce velmi dlouho, snadno se stane, že se mušky dostanou i do bytu, protože kvasící ovoce je hodně láká. Ovocné mušky milují kvasinky, které se na ovoci nebo zelenině objevují. Mají sice krátký život, ale během něj nakladou spoustu vajíček, které v domácnosti nadělají spoustu škody. Pomocí domácí pasti se jich ale snadno můžete zbavit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co budete potřebovat k výrobě?

Potraviny, které jsou nakažené ovocnými muškami, byste už neměli vůbec jíst. Hmyz, který si na ovoce nebo zeleninu sedne, má na sobě bakterie a další viry, které se snadno dostanou do lidského organismu. Navíc rychle naklade vajíčka a kvůli tomu bude ovocné nepoživatelné. Jako pasti můžete použít prostředky, které najdete doma v kuchyni. Mezi takové patří například ocet.

Mohlo by vás zajímat:  Jedinečný olivový olej se uplatní nejen v kuchyni. Oceníte jej doma i na zahradě

Jablečný ocet můžete použít jako návnadu. Jeho vůně totiž hmyz přitahuje, takže ho můžete nalít do misky a jen počkat, až se mušky chytí. Jestli necháte naschvál kousek ovoce na lince, můžete tím také mušky přilákat a pak je najednou vyhodit do koše. Je ale nutné odpadky vynést ihned, aby se znovu v bytě nemnožily.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz