Salad With Fried Pear Healthy Food Diet

Sladké a slané chutě vytvoří nečekané kombinace na talíři

Kombinace sladkých a slaných chutí ve stravě může vytvářet nečekanou a chutnou harmonii. Poradíme vám, jak tyto dvě protichůdné chutě můžete kombinovat na jediném talíři a přijít tak s výborným a trochu nečekaným výsledkem. Uvidíte, že bude vaše rodina i hosté v šoku, až jim naservírujete následující pokrmy. Zároveň ale budou maximálně spokojení.

Karamelizované slaninové rohlíčky s javorovým sirupem

Zkuste spojit slanou slaninu s krémovou sladkostí karamelu a javorového sirupu. Rolády z listového těsta naplňte karamelizovanou slaninou a po upečení na maso naneste jemnou vrstvu javorového sirupu. Tato kombinace vytvoří pikantní a sladkou chuťovou explozi, která osloví každého gurmána. V Kanadě je tato kombinace velmi populární a místí sladkou slaninu milují.

Mohlo by vás zajímat:  Dát si odpolední šálek kávy může skončit špatně. Problémy se spánkem nejsou jediné, co hrozí

Sýrový tvarohový dezert se sušenými třešněmi

Kombinace sýra a tvarohu s ovocem může vytvořit vynikající dezert. Smíchejte tvaroh s jemným sýrem, přidejte sušené třešně nebo borůvky a dochuťte medem. Tento sladko-slaný dezert můžete podávat na plátku chleba nebo jako nádivku do croissantů. Získáte směs, která bude fungovat jako máslo s marmeládou, ale získáte mnohem lepší chuť a mnohem více živin.

Cherry Panna Cotta Served Glass With Fresh Fruit Grated Chocolate
Zdroj obrázku: Freepik

Kuřecí pohlazení s medovou glazurou a chilli

Přineste do vaší kuchyně něco nového kombinací kuřecího masa, medu a chilli. Glazura z medu s mírným pálivým nádechem dodá kuřecím křídlům či stehnům nečekanou šťávu. Tato kombinace je skvělým způsobem, jak obohatit klasická kuřecí jídla. Sladká chuť s pikantními tóny jsou poměrně tradičním způsobem, jak obohatit chuť kuřecího masa. Vyzkoušejte to i ve své kuchyni.

Mohlo by vás zajímat:  Neobvyklé hnojivo z kuchyně, které překvapí. Banánovou slupku už nikdy nevyhodíte

Hruškový salát s kozím sýrem a vlašskými ořechy

Vytvořte osvěžující salát spojením sladké hrušky s krémovým kozím sýrem a křupavými vlašskými ořechy. Zakapejte salát medovo-hořčičným dresinkem pro další vrstvu chutí. Tato kombinace je ideální pro lehký a vyvážený pokrm, který potěší jak sladké, tak slané chuťové pohárky. Tento dezert bude chutnat úžasně hlavně v létě, kdy vaše tělo potřebuje sladké a zároveň lehké jídlo.

Zdroj: https://msgdish.com/sweet-and-savory-flavor-combinations/
Přidat na Seznam.cz