Selective Focus Shot Beautiful Snowdrop Flower

Zimní květiny krásně porostou jedině při pravidelné péči

Zahrada v zimním období nemusí být nevzhledná a prázdná. S výsadbou zimních květin můžete svůj exteriér oživit a přinést do něj krásu a barvu i v chladných měsících. Následující tipy vám pomohou při výsadbě a péči o zimní květiny, aby vaše zahrada zůstala krásná po celý rok.

1. Výběr vhodných zimních květin:

  • Nejdůležitějším krokem je výběr květin, které jsou odolné vůči zimním podmínkám. Mezi oblíbené zimní květiny patří vánoční růže, vřes, vavřín, jasmín zimní, camellia a sněženky. Vyberte druhy, které jsou vhodné pro váš region a klima.

2. Příprava půdy:

  • Před výsadbou zimních květin si připravte půdu. Dodáte-li organický materiál, jako je kompost, zlepšíte její strukturu a zvýšíte živiny pro rostliny.
Mohlo by vás zajímat:  Rostliny ze supermarketu se potřebují nejprve vzpamatovat: vytvořte jim doma ty nejlepší podmínky

3. Správné umístění:

  • Zimní květiny by měly být umístěny na místě, kde mají dostatek slunce, pokud to druh rostliny vyžaduje. Také si dejte pozor na dobré odvodnění místa, abyste předešli problémům s přebytečnou vlhkostí.

4. Pravidelné zalévání:

  • Péče o zimní květiny zahrnuje pravidelné zalévání, zejména v období, kdy sněhová pokrývka zabraňuje rostlinám absorbovat vlhkost z půdy. Udržujte půdu stále mírně vlhkou, ale nezalévejte příliš, aby nedošlo k hnilobě kořenů.

5. Hnojení:

  • Rostliny potřebují i v zimě živiny. Použijte hnojivo speciálně určené pro zimní květiny a dodržujte doporučený postup pro aplikaci.
Mohlo by vás zajímat:  Připravte svou zahradu na příští jaro a vysaďte si květiny, které pokvetou již v květnu
Blooming Pink Erica Carnea Flowers Winter Heath Snow Garden Early Spring Floral
Zdroj obrázku: Freepik

6. Ochrana před mrazem:

  • Pokud očekáváte extrémně nízké teploty, zvažte ochranu zimních květin před mrazem. Použijte mulčovací materiál, slámu nebo speciální ochranné plachty.

7. Pravidelná péče:

  • Pravidelně kontrolujte zimní květiny na přítomnost škůdců a chorob. Pravidelné odstranění odkvetlých květů a vadných listů podpoří nový růst.

8. Kombinace květin:

  • Experimentujte s kombinací různých druhů zimních květin a zahrnujte do zahrady různé barvy a textury. To dodá vaší zahradě v zimě dynamiku a krásu.

9. Množení:

  • Některé zimní květiny můžete množit dělením keřů nebo řízkováním. To vám umožní získat více rostlin a rozšířit krásu vaší zahrady.
Mohlo by vás zajímat:  Přesadit orchidej zvládne i začátečník. Některým mýtům je ale lepší nevěřit

10. Sledujte místní klima: – Zimní podmínky se mohou lišit podle regionu. Sledujte místní povětrnostní podmínky a přizpůsobte svou péči o zimní květiny podle potřeb vaší oblasti.

S výběrem správných zimních květin a péčí o ně můžete udržet krásnou zahradu i v chladných měsících. Zimní květiny dodají vašemu exteriéru barvu a radost i v době, kdy se příroda zdá být v klidu. Přidejte k péči o zimní květiny několik dekorativních prvků, a váš zimní zahradní ráj bude plný života a krásy.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/society-culture/tips-to-care-for-flowering-plants-in-winter-season-article-254865
Přidat na Seznam.cz