Cup Tea With Tea Bags Table (1)

Čajové sáčky vrátí domovu lesk a zářivou čistotu. Tyto triky ocení každá hospodyňka

Každý z nás vezme čajový sáček z čaje a hodí ho do koše. To je ale velká škoda, protože ho můžeme znovu použít. V první řadě ho lze hodit do bio odpadu nebo na kompost. Stejně tak s ním ale můžete uklízet ve svém domově nebo ho využít jako hnojivo pro rostliny. Ušetříte si tím peníze a využijete tento jedinečný produkt ještě jednou a naplno.

Čištění záchodu a obuvi

Pomocí čajových sáčků můžete vyčistit svou toaletu. Stačí, když je vhodíte do záchodové mísy a pár minut počkáte. Rozhodně je ale nesplachujte. Nezapomeňte je před spláchnutím vyndat. Po vyjmutí sáčků vyčistěte mísu pomocí štětky a potom spláchněte.

Mohlo by vás zajímat:  Proti sršňům se můžeme bránit pastí, vybranými vůněmi i účinnými zábranami

Čajové sáčky jsou skvělé také jako osvěžovač do bot nebo na zpocené nohy. Vložte je do misky s teplou vodou. Potom do vody ponořte na pár minut nohy. Osušené čajové sáčky můžete vložit do bot. Díky tomu budou boty svěží a bez nepříjemného zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvělý prostředek na leštění skla

Odstranit šmouhy a pruhy při mytí oken nebo leštění zrcadla není vždy jednoduché. I zde můžete využít čajové sáčky. Zrcadla, skla nebo okna jednoduše otřete vlhkými čajovými sáčky. Potom sklo vyleštěte suchým hadříkem z mikrovlákna. Tím dosáhnete dokonalého efektu. Stejnou metodu můžete použít také na čištění nábytku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat mravence z domu je hračka. Osvědčení pomocníci zařídí, že už se nikdy nevrátí

Efektivní hnojivo a čisticí prostředek

Čaj obsahuje mnoho nutričních hodnot, které využijí vaše rostliny. Stačí, když čajový sáček vhodíte do konve s vodou a rostliny zalijete. Tento postup opakujte jednou za měsíc, aby vaše rostliny začaly nádherně a bujně růst. Čaj je ideální hlavně pro rostliny, které mají rády kyselejší půdu.

Poslední možností je čištění špinavého dřezu nebo nádobí. Do špinavého hrnce nebo pánve vložte jeden sáček čaje, zalijte teplou vodou a nechte přes noc působit. Dřez můžete otřít vlhkým sáčkem čaje, aby získal zpět svůj původní lesk. Nakonec povrch otřete hadříkem a máte hotovo.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/convenience/how-to-use-used-tea-bags-in-cooking-cleaning-beauty
Přidat na Seznam.cz