Orchid Water Tank Is Imbued With Moisture Phalaenopsis Houseplant Care Growing Flowers Home

Dopřejte svým pokojovým rostlinám příjemnou koupel. Budou svěží a plné energie

Zalévání rostlin je základním druhem péče. Bez závlahy nemohou žít a vy se z nich nemůžete těšit. Existuje mnoho metod a způsobů, jak pokojové i zahradní rostliny zalévat. Jednou z nich je ponoření do vody. Co byste měli vědět o této metodě a jak ovlivňuje zdraví a růst rostlin?

Jak správně zalévat rostliny v květináči?

Pokojové rostliny zaléváme, abychom jim poskytli výživu. Na zalévání je nejlepší filtrovaná nebo odstátá voda, která v sobě nemá chlór. Při klasickém zalévání musíte myslet na to, že se voda pomalu vsakuje. Kvůli tomu musíte být velmi opatrní, abyste květiny nepřelili. Poznáte to obvykle podle toho, že vyteče do misky pod květináčem (pokud má otvory ve spodní části).

Mohlo by vás zajímat:  Netradiční hnojivo má každý ve své lednici. Některým rostlinám však může ublížit

Rostliny můžete zalévat shora a zdola. První možnost má velkou nevýhodu. Často při tomto zalévání namočíme i listy nebo květy rostlin, což většina z nich nemá ráda. Z tohoto důvodu se můžete rozhodnout pro zalévání zespodu. Na to ale musíte mít květináč s drenážními otvory a miskou pod květináčem. Do té nalijete vodu a počkáte, až si ji rostlina sama vezme.

Zdroj obrázku: Freepik

Ponoření rostlin do vody je jedinečná metoda

Zajímavou možností je ponoření celé rostliny do vody. Nejprve naplňte nádobu čistou vodou o pokojové teplotě. Potom ponořte celou rostlinu do vody (i listy). Zbavíte se tak prachu a škůdců. Začnou se objevovat vzduchové bubliny. Jakmile se zastaví, můžete rostlinu vyjmout. Větší rostliny nemusíte ponořit do obrovské nádoby, ale můžete je osprchovat a kořeny namočit do vody.

Mohlo by vás zajímat:  Účinky pití čaje jsou známy po staletí, tento lahodný nápoj lze ale využít i jinak

Ponoření rostlin do vody má mnoho výhod. Zbavíte listy prachu a škůdců a důkladně rostlinu zalijete. Pokojové rostliny byste tímto způsobem měli zalévat jednou za měsíc. Nevzdávejte se ale klasického zalévání, protože tato metoda je pouze doplňkovým prvkem péče o vaše zelené přátele. Nezapomínejte rostliny pravidelně zalévat, protože jednou za měsíc jim závlaha jistě stačit nebude.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/easy-way-to-water-plants/
Přidat na Seznam.cz