Stack Cinnamon

Skořice je víc než obyčejné koření. Málokdo ví o jejích jedinečných účincích na lidské tělo

Krásnou nasládlou vůni skořice známe určitě všichni. Její chuti se nám určitě pojí s jablečným koláčem nebo vánočním svařeným vínem. Skořici byste však měli zařadit do svého jídelníčku mnohem více, protože má mnoho zdraví prospěšných látek.

Skořice, jak ji známe, je jen stromová kůra

Ne však z obyčejného stromu, ale ze skořicovníku cejlonského. Získává se ze stromů obvykle v období dešťů. Následně prochází procesem sušení, kdy se svine do známé rolky a získá i hnědou barvu. Prodává se v podobě trubiček nebo prášku. Méně známá forma, ve které se skořice prodává, je skořicový olej. Všechny produkty ze skořice však mají antioxidační, protizánětlivé a protirakovinné účinky. Podporuje trávení a je vhodná i při boji s průjmem. Skořice je bohatá na draslík, vápník, fosfor a vitamín C.

Mohlo by vás zajímat:  Zatracované tuky jsou pro tělo ve skutečnosti nezbytné. Klíčem je vybrat ty správné

Skořice je velmi dobrá i pro naše srdce. Pokud ji zařadíte v malém množství do každodenní stravy, může vám to pomoci snížit hladinu špatného cholesterolu a regulovat krevní tlak. Díky vysokému podílu antioxidantů vás bude skořice chránit před volnými radiály, takže vaše tělo nebude tak ve stresu. To má pozitivní vliv na celý oběhový systém. Skořice v kombinaci s medem poskytne rychlou úlevu při různých zánětlivých onemocněních. Stačí, když si připravíte nápoj ze dvou čajových lžiček skořice, čajové lžičky medu a litru vody. Všechny ingredience povařte na mírném ohni a nápoj pijte dvakrát denně.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí česnek je třeba správně skladovat, chyby ovlivní jeho chuť i sílu
Zdroj obrázku: Freepik

Na bolesti hlavy vám může pomoci skořicový olej

Má totiž analgetický účinek a snižuje úroveň stresu, takže je dobrým pomocníkem při chronické bolesti hlavy. Zkuste zředit malé množství oleje s vodou a jemně si tímto roztokem masírujte spánky. Příjemně se uvolníte a bolest hlavy zmizí. Skořice je vhodná i při trávicích obtížích. Podporuje práci střev a tím snižuje plynatost a pocit nafouklosti. Je to složka známá lidem, kteří chtějí zhubnout, protože urychluje metabolismus a to má příznivý vliv na snížení hmotnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Potraviny, které běžně jíme, dokážou člověka zabít. Na tohle jídlo raději pozor

Lidem s gastrointestinálním vředovým onemocněním a lidem s častým a náhlým krvácením z nosu se velké množství skořice nedoporučuje. Těhotné ženy by si také měly dát pozor na množství přijímané skořice, protože v některých případech může vyvolat dřívější porod. Chcete-‍li používat skořicový olej, vždy vyzkoušejte citlivost na malém kousku pokožky. Je to opatření před nežádoucími alergickými reakcemi.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-cinnamon
Přidat na Seznam.cz