Beautiful Adult Couple Spend Time Summer Field

Recept na dlouhověkost má každý ve svých rukách. Zásadní je správně sestavený jídelníček

Přemýšlíte nad tím, co jíte? Víte, že podle toho budete žít méně, nebo více let? To, co během svého života sníte a vypijete, může ovlivnit celkovou délku života. Právě špatné potraviny mají negativní vliv na naše zdraví. Pokud se nesprávně stravujete a ještě k tomu nemáte žádný pohyb, zdravotní komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Proto je vhodné vědět, jaké potraviny jíst, abyste tu byli dlouho.

Dieta pro dlouhověkost není mýtus

V dnešní době si můžete vybrat mezi spoustou diet, které zaručují, že skutečně zhubnete. Možná se tak skutečně stane, pokud se ale vrátíte ke svému běžnému způsobu stravování, brzy zase naberete a k tomu ještě další kilogramy navíc. Pokud se rozhodnete zhubnout, mělo by to být způsobem, který pak budete udržovat po zbytek života. V nabídce najdete například ketogenní diety, které jsou založené na minimu sacharidů, ale přijímáte o to více tuků a dalších živin.

Mohlo by vás zajímat:  Zelenina je zdravá, při onemocnění ledvin ale může ublížit. Na těchto 5 druhů pozor

Musíte tak vědět, jaké živiny vaše tělo potřebuje. Každé pracuje jinak, protože někomu stačí dvě jídla denně, jiný zase musí mít alespoň pět pořádných jídel, jinak se necítí dost sytý. K tomu také patří pravidelný pohyb, který byste neměli zanedbávat. Jen díky pohybu si udržíte psychické i fyzické zdraví. Tělo vám za to poděkuje tím, že vydrží mnohem více.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny jsou vhodné?

Abyste se dožili vyššího věku, měli byste se zaměřit na potraviny, které jsou bohaté na vitaminy, minerály a další cenné látky. Mnozí odborníci ale nesouhlasí s názory, že je nutné jíst pětkrát denně, dávat si mezi jídly svačiny. Každé tělo jinak pracuje a bude potřebovat jiný rytmus. Díky tomu, že se budete věnovat tomu, co jíte, své tělo poznáte a brzy bude jasné, co mu máte nabídnout, abyste se cítili dobře.

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek fosforu ohrožuje venkovní rostliny hlavně v zimě. Dodat jim ho lze jednoduše

Dávejte si nejen hodně zeleniny, ale také luštěnin nebo celozrnných výrobků. Rohlíky nebo produkty z bílé mouky nejsou vůbec vhodné, stejně jako sladkosti nebo sycené nápoje. Prospěšné bílkoviny najdete v libovém mase, můžete si dopřát také kousek kvalitní čokolády.

Zdroj: https://theconversation.com/changing-your-diet-could-add-ten-years-to-your-life-new-research-176494
Přidat na Seznam.cz