Green Yellow Fall Leaves Ginkgo Biloba Healing Plant Nature Sunny Background

Ginkgo biloba podpoří činnost mozku a napomůže ke krásné pleti. Přírodní medicína ho zná tisíce let

Ginkgo biloba je rostlina, která má spoustu blahodárných vlastností. Využijete ji nejen v kosmetickém průmyslu, ale pomůže také při zdravotních problémech. Zmírňuje například premenstruační napětí, zvyšuje libido a pomůže také v jiných oblastech. Jaké další přínosy má užívání ginkgo?

Japonské ginkgo je známá rostlina již po mnoho milionů let

Ginkgo biloba je známá rostlina. Mnoho lidí si ale myslí, že pochází z Číny, přitom je z Japonska. Dostala se odsud do Evropy a dále do celého světa. Najdete ji především v pracích a náměstích, kde se uměle vysazuje. Japonská krajina je plná této rostliny, která může dorůst až do výšky 40 metrů. Je to strom, který má bohatou historii. První stopy po ginkgo jsou totiž staré několik set milionů let.

Mohlo by vás zajímat:  Při vysoké hladině cholesterolu přijdou na pomoc i bylinky

Z této rostliny se využívají hlavně zploštělé listy, které jsou zelené nebo červené barvy. Je to léčivá rostlina, která je velmi oblíbená nejen v kosmetice, ale také má spoustu pozitivních účinků na naše zdraví. Obsahuje totiž více než 60 látek, které jsou vhodné pro naše tělo. Selen, vitaminy C nebo E a hydrokyseliny jsou látky, které mají vliv na správnou funkci našeho organismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšete si paměť a koncentraci

Díky ginkgo si můžete vylepšit nejen koncentraci, ale také paměť. Hodí se především pro lidi, kteří jsou velmi často ve stresu a nestíhají pracovní povinnosti. Sice není dokázáno, že pomůže proti nemocem, jako je demence nebo Alzheimer, ale vyplatí se ji užívat preventivně. Díky flavonoidům zase působí protizánětlivě, má také antioxidační vlastnosti. Rostlina ochrání před volnými radikály.

Mohlo by vás zajímat:  Heřmánek zklidní trávení, jako bonus pomůže zhubnout

Pomůže při cukrovce, mrtvici nebo si poradí i s určitými typy rakoviny. Podpoří ženskou plodnost, zmírní záněty a poradí si také s nepříjemnými změnami nálad. Gingko se hodí především lidem, kteří chtějí pečovat o svou pleť. Zabraňuje jejímu stárnutí. Tuto rostlinu najdete v mnoha krémech a dalších přípravcích.

Zdroj: https://www.academia.edu/11612777/Natures_miracle_Ginkgo_biloba_Book_1_Vols_1-2
Přidat na Seznam.cz