Cinnamon Powder Table Wooden

Skořice je řešením proti škůdcům na pokojových rostlinách

Skořice je koření oblíbené jak při vaření, tak při pečení. Můžeme si ji spojit například s trdelníky nebo s vánočním cukrovím. V určitých kulturách se ale nemůže vynechat ani při přípravě masových pokrmů. To ale není celé využití skořice. Divili byste se, ale hodit se vám bude i při péči o vaše rostliny. Skořice totiž zastraší kdejakého parazita.

Skořice na mravenčí cestičky

Obzvláště na jaře je řada domovů pod útokem malého hmyzu, a to pravidelně. Většina prostředků slibujících jejich vyhubení navíc nefunguje tak, jak bychom si přáli. Přitom ale máme naprosto přírodní prostředek proti mravencům nejspíš doma. Můžeme totiž použít klasickou skořici. Tu stačí nasypat na cestičky frekventované tímto hmyzem. Charakteristická vůně ochromí mravenčí smysly a začnou se tak vašemu obydlí vyhýbat obloukem.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbená bylinka vyžene pavouky z domu. Na oknech ochrání domov před nálety nenáviděných škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní postřik proti sviluškám

Svilušky jsou drobný hmyz, který ale zvládne napáchat poměrně velké škody. Nejčastěji je vespod listů pokojových rostlin, ze kterých vysává živiny, což může skončit až uhynutím rostliny. Postřik na ně je přitom nenáročný a ingredience na něj máme nejspíš všichni doma.

Začněte tím, že smícháte lžičku skořice, stejné množství mletého hřebíčku a dvě lžičky provensálských bylinek. Tuto směs pak zalijte litrem vroucí vody a nechejte vychladnout. Po vychladnutí přidejte ještě dvě lžíce lisovaného česneku. Směs přeceďte a přidejte trochu mýdla. Poté už jen stačí přelít roztok do rozprašovače a aplikovat na postiženou rostlinu jednou za tři dny po dobu asi dvou týdnů.

Mohlo by vás zajímat:  Lázeň oživí pokojové rostliny, lze ji využít i pro dodání hnojiva

Skořice na pomoc proti larvám

Obzvlášť pokud jste rostliny nedávno přesazovali, můžete mít v substrátu larvy. Těch se ale snadno zbavíte opět pomocí skořice. Tou stačí povrch půdy posypat. Pokud chcete dosáhnout ještě optimálnějších výsledků, můžete koření s půdou při přesazování vyloženě promíchat. Larvy jakéhokoli hmyzu či parazita pak nebudou mít žádnou šanci.

Zdroj: https://plantsandhouse.com/how-to-use-cinnamon-on-houseplants/
Přidat na Seznam.cz