Zavlazovani1

Ani o dovolené nemusí květiny trpět žízní. Stačí jim dát napít z lahve od vína

Pomalu se blíží doba dovolených. Naše rostliny během tohoto období mohou trpět, a dokonce uhynout. Většina lidí se domluví se členy rodiny nebo přáteli, aby se o rostliny postarali. Nic takového ale dělat nemusíte. Postačí vám jediná lahev od vína, abyste hydratovali své rostliny i během doby, kdy nebudete doma.

Co dělat?

Před odjezdem na dovolenou zalévejte své pokojové rostliny stejně jako dosud. Jestli máte doma kaktusy nebo sukulenty, tuto metodu nebudete potřebovat. V případě klasických pokojových rostlin, které potřebují závlahu každých pár dnů (hlavně během parného léta), byste měli znát tuto jednoduchou techniku, díky které nemusíte nikoho posílat do svého bytu a zároveň nepřijdete o živé rostliny, které již dlouho pěstujete.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné přesazování udrží všechny pokojové rostliny ve zdravé kondici

Jednoduchá metoda, která vás zachrání

Potřebovat budete jen prázdnou lahev od vína. Před odjezdem na dovolenou naplňte láhev vína čistou vodou. Podržte láhev od vína nad květináčem rostliny. Až budete připraveni, rychle otočte láhev hrdlem dolů a okamžitě ji zapíchněte do půdy. Láhev opřete o okraj květináče, aby držela ve svislé poloze, a máte hotovo!

Zdroj obrázku: Freepik

Voda se bude postupně uvolňovat do půdy

Možná si myslíte, že všechna voda z láhve půjde okamžitě do půdy, ale to vůbec není pravda. Díky tomu, že je půda již vlhká, voda z láhve nevyteče. Půda bude přirozeně vysychat a podle toho bude absorbovat připravenou vodu. Tento jednoduchý trik zaručí, že budou rostliny neustále hydratované, aniž byste je museli osobně zalévat. A můžete s klidným srdcem odjet na dovolenou.

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené růže budou ještě krásnější díky správnému hnojivu. To přírodní jim prospěje nejlépe

Láhev od vína s vodou vydrží jeden týden u větších rostlin a dva až tři týdny u menších rostlin. Tento trik mnoho lidí používá již léta a nikdy se jim nestalo, že by se z dovolené vrátili k usušeným nebo naopak přelitým pokojovým rostlinám. Uvidíte, že tato metoda funguje úžasně a nebudete muset mít strach, že přijdete o své rostliny.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-a-Wine-Bottle-Plant-Waterer
Přidat na Seznam.cz