Woman Watering Tree Pot

Samo zavlažovací květináče jsou vyhazováním peněz. Jednoduchá metoda s lahví přinese zdarma ten samý efekt

Kdo miluje pěstování jakýchkoliv rostlin, ten moc dobře ví, že je často těžké zajistit rostlinám dostatek vláhy. Pokud jsme doma a můžeme je každý den zalévat, je to ideální. Mnohdy ale nemáme dostatek času, nebo dokonce odjíždíme na několik dní pryč. V takovém případě je nezbytné začít přemýšlet nad tím, jak rostlině dostatek vláhy zajistit.

Bez zbytečných finančních výdajů

Řadu lidí napadne, že by mohli použít takzvaný samo zavlažovací květináč. Ten už není na našem trhu ničím neobvyklým. Funguje jak má a dokáže rostlinám dodávat vláhu po delší dobu. Má však i své negativum. Stojí peníze a mnohdy nemalé částky. Kdo nemá financí nazbyt, nebo nechce zbytečně utrácet, ten nemusí. Může využít i řešení, které je zcela zdarma. Stačí k tomu jedna jediná věc, kterou má většina lidí doma.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradu v zimě ozdobí krásné rostliny a dekorativní prvky
Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejná lahev

Tím pomocníkem k samozavlažování není nic jiného, než obyčejná lahev. A je v podstatě jedno, zda je plastová, nebo je skleněná. Záleží jenom na tom, jakou máte po ruce. Co je však dobré připomenout, to je vhodná velikost. Pokud plánujete zavlažovat velké záhony, je vhodná dvoulitrová PET lahev. Pokud naopak menší rostliny v květináčích, neuděláte chybu menší skleněnou lahvičkou, například o objemu 0,33 litrů.

Jak na to? Stačí voda

Co potřebujete, to víte. A jak tedy na samotný proces samo zavlažování? Jako první budete potřebovat vodu. Tu nalijte do lahve tak, aby byla plná. Potom už stačí pouze lahev zapíchnout do země – pochopitelně hrdlem dolů. A je hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinky na trávení

V případě, že chcete množství vody regulovat a hrdlo lahve vám přijde zbytečně velké, je tu ještě jeden trik. Stačí lahev uzavřít víčkem a do někoho udělat několik menších otvorů. Voda bude protékat právě těmito dírkami a tak bude dodávána zemině v množství, jaké preferujete. I takhle jednoduše a bez práce se dá zalévat, pokud nemáte čas, nebo pokud nejste doma.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz