Roztomilý, ale nebezpečný. Před hrabošem není žádná rostlina v bezpečí, malého záškodníka vyžene česnek

Poškozené záhony, mrtvé rostliny a duté tunely jsou jasným znakem toho, že máte na zahradě hraboše. Tento malý polní hlodavec vám může na zahradě způsobit velké potíže. Rád si pochutná na kořenech rostlin a dělá velký nepořádek. Nemusíte hlodavce ale hned zabíjet. Existuje i humánní způsob, jak ho ze zahrady vyhnat. Stačí, když použijete česnek.

Jak hraboše poznat?

Hraboš polní je malý hlodavec, který v dospělostí váží asi 30 gramů. Na první pohled připomíná myš nebo křečka. Nenechte se zmást malým vzrůstem a roztomilým čumáčkem. Hraboš je velký škůdce, který dokáže zničit celé záhony. Nejvíce ho zajímají pecky a semena, kořeny, stonky nebo kůra stromů.

Hraboš je sice velmi malý, ale může zničit veškeré rostliny na zahradě. Ne vždy můžete chytit škůdce při činu, ale spolehlivě ho poznáte podle zhoršeného stavu rostlin. Na povrchu můžete vidět díry, které vedou do tunelů, a rozryté koleje v půdě. Snadno si ho můžete splést s myší, protože jejich díry vypadají velmi podobně.

Mohlo by vás zajímat:  Nábytek z ratanu vydrží při správné péči roky krásný. Jednoduché ošetření zvládne každý
Zdroj obrázku: Freepik

Vyžeňte hraboše ze své zahrady

Mnoho lidí hned sáhne po chemikáliích, které hlodavce zabijí. Nic takového ale dělat nemusíte. Dobrou zprávou je, že ho můžete z pozemku vyhnat, aniž byste mu ublížili. Existuje mnoho metod, například hlasité zvuky nebo přítomnost psů. Jestli se chcete škůdců zbavit, ale zároveň nepoužívat chemii nebo pasti, měli byste použít spolehlivý domácí způsob, jakým zvířatům neublížíte.

Česnek je efektivním způsobem, jak se hraboše zbavit

Česnek je velmi zdravý pro lidské tělo. Funguje jako přírodní antibiotikum a obsahuje mnoho minerálů a vitamínů. Má také intenzivní vůni, která není každému právě příjemná. To neplatí jen o lidech, ale také hraboších. Jestli chcete ze zahrady hraboše vyhnat, zasaďte česnek kolem záhonů. Anebo stroužky rozdrťte a vložte do díry v zemi. Během krátké doby se hlodavců zbavíte, protože zápach česneku nesnáší. Rádi se přesunou do jiné zahrady nebo na pole.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/rid-voles-garlic-soybean-oil-30756.html
Přidat na Seznam.cz