Motyli Ker

I jediná květina může rozzářit celou zahradu. Inspirujte se neobyčejnými barevnými rostlinami

I jedna jediná okouzlující květina může udělat z vaší zahrady neobyčejnou podívanou. Neváhejte zasadit si na zahradě rostliny, které pokvetou zajímavými kvítky, a ještě si je budete moci například natrhat do vázy, kde budou dělat radost několik dní. Jaké květiny si pořídit do zahrady, aby ožila?

Netýkavce se pro její barvy přezdívá papoušek

Od června do července zahradu rozveselí papoušek, který svým květenstvím rozzáří i ty nejtemnější kouty. Květy jsou červených, žlutých nebo oranžových barev a jedná se o trvalku, která může dorůst až do dvou metrů. Potřebuje mírně kyselou půdu a také pravidelnou zálivku. Můžete si ji natrhat do vázy a připravit z ní suché kytice.

Mohlo by vás zajímat:  Pelargonie vonná nesmí chybět na žádném balkoně. Je cenná nejen pro své podmanivé kouzlo
Zdroj obrázku: Freepik

Motýlí keř nebo také letní šeřík je květina, kterou hodně navštěvují motýli. Keř velmi rychle vyroste a kvete dlouho, od poloviny letních měsíců až do podzimu. Rostlina je celkově nenáročná, mladé rostliny by se ale na zimu měly zakrýt. Na jaře je vhodné letní šeřík prořezat, aby mohl nadále růst.

Hortenzie jsou oblíbené nejen na balkony

Japonský zlatobýl je dekorativní keř, jehož květy vypadají jako malé bambulky. Kvete od května do června a podruhé na začátku podzimních měsíců. Na půdu nemá velké nároky, ale potřebuje klidné místo. Hortenzie kvete již od června, její květy ale můžete vidět také v zimě. Má ráda úrodnou půdu, která by měla být mírně kyselá. Pokvete na slunných a teplých místech, na zimu ji nemusíte zakrývat.

Mohlo by vás zajímat:  Nádherné kaskádovité petúnie vykouzlí zahradu i na balkoně
Zdroj obrázku: Pixabay

Pro velké zahrady se doporučuje rostlina peruánského typu, která má zajímavé květy. Roste velmi rychle a hodí se pro začátečníky, kteří potřebují, aby rostlina kvetla téměř ihned. Zasaďte ji na slunné místo a po několika týdnech se můžete kochat jejími květy. Ať se rozhodnete pro jakoukoli rostlinu, nezapomeňte na její péči, protože každá bude potřebovat jiné množství vody.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/49-colorful-plants-to-brighten-up-your-landscape/
Přidat na Seznam.cz